Derby Podlasia - rogi zatrzeszczały

koszykówka 2016-10-29 22:46:54

W drugoligowych derby Podlasia górą byli koszykarze bielskiego Tura. W stolicy Podlasia Żubry Leo-Sped zaliczyły piątą porażkę w tym sezonie.

Tur Bielsk Podlaski lepiej wszedł w derbowe spotkanie: już po pierwszej kwarcie prowadził 21:14. I ta właśnie część meczu ustawiła cały wynik.

W kolejnych kwartach Żubry podrywały się do walki ale goście nie pozwalali na odrabiania strat. Co więcej - sami zwiększyli przewagę do 10 punktów przed otatnią kwartą. I dopiero wtedy białostczanom udało się skuteczniej przycisnąć uśpionych przewagą gospodarzy. Udało się jedynie zmniejszyć straty: wygrana w ostatniej kwarcie 22:16 nie dała Żubrom nic więcej jak minimalną porażkę 72:76.

Żubry Leo-Sped Białystok – Tur Basket Bielsk Podlaski 72:76 (14:21, 19:19, 17:20, 22:16)

Żubry: Kalinowski 10, Bombrych 14, Kujawa 0, Zabielski 17, Misiewicz 13, Łotowski 10, Borowik 4, Monach 4, Niewiński 0.

Tur: Bal 9, Kus 20, Milewski 7, Kuczyński 21, Pisarczyk 10, Bębeniec 5, Bajtus 2, Bębeniec 2, Kiluk 0, Zielinko 0.