Trzy sekundy przed końcem

koszykówka 2016-11-03 08:20:54

Białostockie Żubry jadąc do Lublina liczyły na wygraną. W końcu rywalem był ostatni w tabeli miejscowy Start. Tymczasem... lublinianie otrzymali posiłki z pierwszej drużyny i odnieśli pierwszą wygraną w rozgrywkach. O losach zwycięstwa zadecydował jeden punkt i białostoczanie przegrali piąte spotkanie w sezonie spadając w tabeli na trzecie miejsce od końca.
Nadzieje zawodników trenera Jakubca na wygraną nie były bezpodstawne: Start dotąd przegrywał wszystko a niektóre mecze wyjątkowo wysoko. Lublinianie wzmocnieni zawodnikami z pierwszego zespołu zrobili Żubrom wyjątkowo przykrą niespodziankę od samego początku narzucając swoje warunki gry. Po pierwszej kwarcie prowadzili 17:9 i dopiero w trzeciej kwarcie gościom udało się odrobić straty. Ostatnia kwarta to ogromne emocje. Dwie minuty przed końcem białostoczanie przegrywali pięcioma oczkami i zaryzykowali. Dwie "trójki" Krzysztofa Kalinowskiego i jeden osobisty wyprowadziły Żubry na prowadzenie 58:56. Trzy sekundy przed końcem Bartosz Ciechociński celnie rzucił za 3 punkty i załamani białostoczanie po końcowej syrenie padli na parkiet.

TBV Start Lublin - Żubry Leo-Sped Białystok 59:58 (17:9, 9:10, 7:17, 26:22).

Żubry: Misiewicz 21, Kalinowski 12, Zabielski 8, Monach 7, Kujawa 3 oraz Niewiński 3, Bombrych 2, Łotowski 2.