Żubry poległy w końcówce

koszykówka 2016-11-16 11:11:58

Nie powiodła się koszykarzom białostockich Żubrów wyprawa do Ostrowi Mazowieckiej. Ekipa ze stolicy Podlasia nie poradziła sobie z sąsiadami w tabeli przegrywając 63:71. Inna sprawa, że białostoczanie kolejne spotkanie przegrali po wyrównanej walce wypuszczając zwycięstwo z rąk w samej końcówce.
Przez 3 kwarty ekipa Żubrów pracowicie ciułała punkty powiększając przewagę.

Przed ostatnią kwartą Żubry prowadziły róznicą 4 punktów (57:53). W ostatniej odsłonie miejscowi zagrali jak z nut, a białostoczanie byli bezradni trwoniąc całą przewagę i pozwalając rywalom na uzyskanie 8 punktów przewagi. W ostatniej kwarcie, którą Żubry przegrały różnicą 12 oczek zdobyły jedynie 6 oczek, a rywale trzykrotnie więcej.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Żubry Leo-Sped Białystok 71:63 (23:24, 14:16, 16:17, 18:6).
Żubry: Misiewicz 15, Zabielski12, Bombrych 9, Kalinowski 5, Niwiński 5 oraz Monach 7, Andruk 7, Małyszko 3, Borowik.