Do góry Żubry, do góry!

koszykówka 2016-11-21 13:37:29

Powoli z dna tabeli wydobywają się białostockie Żubry Leo-Sped Białystok. Ekipa trenera Jakubca pokonała u siebie KU AZS UJK Kielce 80:77, ale o wygraną drżeli do samego końca. Tradycyjnie już najsłabsza była czwarta kwarta, w której omal całkowicie nie roztrwonili całej przewagi.

Sobotnia wygrana była dla białostoczan dopiero trzecim zwycięstwem w tym sezonie. Była jednak bardzo ważna, bo zwiastuje przełamanie bardzo kiepskiej serii porażek i słabszych występów.

W I kwarcie białostoczanie grali spokojnie i skutecznie i zakończyli ją wygraną 27:18. Niestety w II myślami byli już gdzie indziej, bo kielczanom udało się odrobić straty i na przerwę obie drużyny zeszły z remisem 44:44. W trzeciej Żubry wygrały 11 punktami, po czym w czwartej kwarcie niemal całkowicie roztrwonili wypracowaną przewagę. Na szczęście w ostatnich sekundach opanowali nerwy i otrzymali 3 punktową przewagę, która dała im wygraną i awans o jedną pozycję w tabeli.

Żubry Leo-Sped Białystok – KU AZS UJK Kielce 80:77 (27:18, 17:26, 26:15, 10:18).
Żubry Leo-Sped Białystok: Michał Bombrych 3 pkt, M. Monach 4 pkt, A. Zabielski 21 pkt, K. Kalinowski 22 pkt, Ł. Małyszko 0 pkt, P. Andruk 0 pkt, K. Łotowski 2 pkt, A. Misiewicz 15 pkt, T. Kujawa 10 pkt, M. Niewiński 3 pkt.