Gimbasket trzeci w Polsce!

koszykówka / Katowice 2008-06-01 13:17:57

W ostatnim dniu finałowego turnieju Mistrzostw Polski U-18, białostocki Gimbasket pokonał rówieśników ze Szczecina i tym samym stanął na najniższym stopniu podium. Do sukcesu młodych koszykarzy poprowadził, lider drużyny Krzysztof Sulima.

W spotkaniu o trzecie miejsce podopieczni trenera Maliszewskiego zmierzyli się z Wilkami Morskimi ze Szczecina. Dla białostoczan był to rewanż za mecz grupowym, przypomnijmy że w pierwszej fazie turnieju Gimbasket uległ Wilkom, po dogrywce 90:91. Dziś w walce o medale Podlasianie nie dali szans przeciwnikom, pewnie zwyciężając 88:72. Po pierwszej połowie to koszykarze ze Szczecina wygrywali 1 punktem, jednak koncertowa gra w dwóch ostatnich kwartach pozwoliła zawodnikom Gimbasketu sięgnąć po trzecią pozycję w kraju. Najwięcej punktów dla białostoczan zdobył, jak zwykle, Krzysztof Sulima, który obok 38 punktów, zebrał aż 27 piłek z tablicy i popisał się 3 blokami.

W wielkim finale Mistrzostw Polski juniorów spotkają sie drużyny Trefla Sopot oraz Wisły Kraków.

Gimbasket Białystok - Wilki Morskie Szczecin 88:72 (20:21, 23:23, 20:15, 25:13)

Gimbasket: Sulima 38, Rapucha 18, Potapczyk 11, Weremijewicz 11, Kromer 6, Iwaniuk 4

na podstawie: polskikosz.pl