Żubry cztery razy

koszykówka 2016-12-06 08:46:41

Trzynasta kolejka spotkań okazała się szczęśliwa dla białostockich Żubrów, które wygrały czwarty raz z rzędu. Ekipa trenera Jakubca wygrała u siebie z Rosą Sport Radom 81:70, choć początek spotkania nie zapowiadał sukcesu gospodarzy.

Po pierwszej wyrównanej  kwarcie goście prowadzili 17:19. Na dodatek białostoczanie musieli całe spotkanie grać bez dwóch swoich podstawowych graczy: Tomasza KujawyArkadiusza Misiewicza. W drugiej goście nabrali jeszcze większego rozpędu i prowadzili już nawet 28:36. Na szczęście Żubry obudziły się, zabrały za odrabianie strat i na przerwę schodziły już z prowadzeniem 40:36.

W drugiej połowie nasz zespół radził sobie już bez problemów i przed czwartą kwartą miał 14 punktów przewagi. Lekkie rozluźnienie wysokim prowadzeniem pozwoliło radomskiej drużynie zmniejszyć przewagę, ale na więcej tego dnia nie było ich już stać.

10 grudnia Żubry znowu zagrają przed własną publicznością, a ich rywalem będzie Stal Stalowa Wola.

Żubry Leo-Sped Białystok - Rosa Radom 81:70 (17:19, 23:17, 20:10, 21:24).

Żubry: Michał Bombrych - 13, Arkadiusz Zabielski, Łukasz Małyszko - 12, Marcin Monach, Krzysztof Łotowski - 11, Krzysztof Kalinowski - 9, Marcin Zdrodowski - 6, Mateusz Niewiński - 5, Daniel Kamiński - 2, Paweł Borowik 0.

Rosa: Krystian Tyszka - 18, Kacper Bejnar - 16, Dawid Golus - 11, Mikołaj Krakowiak - 10, Karol Nowakowski - 8, Filip Kołakowski - 4, Patryk Woźniak - 2, Arkadiusz Adamczyk - 1.