Żubry tym razem przegrały

koszykówka 2016-12-13 10:22:23

Nie powiodło się koszykarzom białostockich Żubrów. Na swoim parkiecie białostoczanie nie sprostali Stali Stalowa Wola przegrywając wysoko 75:92. Pewnym usprawiedliwieniem była absencja czołowych zawodników Krzysztofa Kalinowskiego i Andrzeja Misiewicza.
Runda rewanżowa rozpoczęła się dla Żubrów od porażki. Losy spotkania na korzyść Stalówki przesądziła fantastyczna postawa Adriana Warszawskiego, który praktycznie nie schodził z parkietu. Zawodnik gości zdobył 33 punkty, aż pięciokrotnie trafił za 3 punkty i królował pod oboma koszami zaliczając aż 8 zbiórek.
W ekipie białostockiej tylko Arkadiusz Zabielski poczynał sobie równie dobrze - w obronie zaliczył 18 zbiórek. Niestety nie miał dużego wsparcia w kolegach, a Warszawskiego wspierała cała ekipa gości.
Losy spotkania rozstrzygnęła I kwarta, kiedy to goście uzyskali 9 punktową przewagę. Potem w dwóch kolejnych kwartach gospodarze odrabiali straty, by w końcówce przegrać 12 punktami 4 kwartę i zarazem cały mecz 17 punktami.

Żubry Leo-Sped Białystok - Stal Stalowa Wola 75:92
(19:27, 19:18, 22:20, 15:27).

Żubry: Zabielski 23, Monach 14, Kujawa 11, Niewiński 11, Bombrych 6, Zdrodowski 4, Borowik 4, Małyszko 2, Rećko.
Stal: Partyka 15, Warszawski 33, Łabuda 6, Zaguła 17, Kaczmarski 5, Badyga 5, Konieczny, Pietras 6, Pawlus 0, Wojtanowicz 6.