Białystok do przodu, Augustów zaś nie

siatkówka 2016-12-19 07:27:43

W ostatniej kolejce w tym roku BAS Białystok i Centrum Augustów zagrały na wyjeździe. Punkty wywalczyli tylko białostoczanie.
BAS wygrał 3:2 z przedostatnim w tabeli zespołem Huraganu Wołomin.

Od dłuższego czasu mamy kłopot z meczami wyjazdowymi i nic się w tej kwestii nie zmieniło – mówi szkoleniowiec BAS Jacek Malczewski. – Graliśmy falami. Po pierwszym przegranym secie w drugim zdecydowanie dominowaliśmy i rywale ugrali tylko 12 punktów. Potem znów przyszło rozluźnienie i w efekcie Huragan znowu objął prowadzenie. W czwartej partii od początku zaczęliśmy zdobywać punty seriami, wygrywając ją do 15.
Tie-break zaczął się od prowadzenia gospodarzy 7:2, ale jeszcze jeden zryw przesądził o wygranej 3:2 BAS.
– Wolałbym jednak zwyciężać na przewagi i cały mecz 3:0, niż męczyć się w pięciu setach – kończy Malczewski.
Tak więc BAS wywalczył tylko dwa punkty, a był zdecydowanym faworytem. Natomiast nawet seta nie zdołali ugrać augustowianie w starciu z Metro Warszawa.

Huragan Wołomin – BAS Białystok 2:3 (25:22, 12:25, 25:22, 15:25, 11:15)
BAS Białystok: Cylwik, Oniszk, Stanisławajtys, Gajowczyk, Sasak, Wiczkowski, Bujniak (libero) oraz Karniłowicz, Kowalewicz, Ignaciuk.

Metro Warszawa – Centrum Augustów 3:0 (25:21, 25:17, 25:23)
Centrum: Danilczyk, Pruchniewski, Nowak, Gościński, Szczytko, Mołs, Jeleniewski (libero) oraz Iwanowicz, Jachimowicz.