IV liga: Supraślanka zwycięzcą rozgrywek!

piłka nożna / Supraśl 2008-06-01 19:46:15

Piłkarze Supraślanki Supraśl zwyciężyli w podlaskich rozgrywkach IV-ligowych. W meczu 29. kolejki podopieczni Dariusza Czykiera rozbili na własnym boisku Pomorzankę Sejny 6:0 i zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli na koniec sezonu.

Jak można było się spodziewać na boisku dominowali gospodarze co potwierdza końcowy rezultat. Jednak na bramki kibice zgromadzeni na stadionie w Supraślu musieli czekać aż do końcowych fragmentów pierwszej odsłony meczu. W 43 minucie rzut karny wykorzystał Adam Waluk i gospodarze prowadzili 1:0. Gdy wydawało się, że takim rezultatem zakończy się pierwsza połowa, drugą bramkę dla Supraślanki zdobył Bernatowicz W drugich 45. minutach gospodarze urządzili sobie istny festiwal strzelecki. Grając na luzie ładną dla oka piłkę zdobyli kolejne bramki, które przypieczętowały zajęcie ostatecznie pierwszego miejsca w tabeli.

Supraślanie mają trzy punkty przewagi nad Sokołem. Gdyby przy zwycięstwie piłkarzy z Sokółki gracze z Supraśla nawet przegrali w meczu ostatniej kolejki z Iskrą Narew to i tak nie spadną na drugie miejsce gdyż mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Sokół Sokółka zajmie więc już ostatecznie druga pozycję zaś Supraślanka zagra w meczu barażowym o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Supraślanka Supraśl – Pomorzanka Sejny 6:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Waluk [43-k], 2:0 - Bernatowicz [45], 3:0 - Rakowski [67], 4:0 - Tomar [83],  5:0 - Aleksiejczuk [89], 6:0 - Tomar [90]