Żubry walczą z czołówką

koszykówka 2017-01-14 18:01:13

Nie powiodło się koszykarzom białostockich Żubrów w meczu w stolicy. Ekipa Żubrów po efektownej wygranej u siebie z AZS Kielce poległa z liderem II ligi KK Warszawa 74:84. Mimo porażki kibice mogą czuć powody do dumy: Żubry zagrały jeden z lepszych meczów, a ich forma wyraźnie rośnie.
Białostoczanie po trzech kwartach toczyli wyrównany bój, zaś przewaga faworyzowanych gospodarzy wynosiła zaledwie 5 punktów.
Żubry zaatakowały i niestety ryzyko tym razem się nie powiodło: gospodarze bardzo skutecznie zagrali w obronie i pod obiema tablicami wygrywając czwartą kwartę 4 punktami i cały mecz 84:74.

KK Warszawa – Żubry Leo-Sped Białystok 84:74 (26:22, 24:21, 15:16, 19:15)
Żubry Leo-Sped Białystok: M. Bombrych 6, M. Monach 8, A. Zabielski 23, K. Kalinowski 8, Ł. Małyszko 0, M. Zdrodowski 4, P. Borowik 8, T. Kujawa 17.

Dzisiaj białostocki zespół zagrał we własnej hali z ŁKS AZS UŁ SG Łódź. Ten rywal to również silna ekipa walcząca o miejsce w ścisłej czołówce.

Ach cóż to było za spotkanie! Jaka emocjonująca końcówka!

Jeszcze na kilka minut przed końcem Żubry prowadzą.
Ale goście przejmują inicjatywę. Jest remis. A za chwilę dwupunktowa przewaga gości!

Żubry decydują się postawić wszystko na jedną kartę! Jeden rzut za 3 punkty, niecelny, drugi rzut... jest! Żubry prowadzą!

Do końca spotkania już niecała minuta, może trzydzieści sekund! Ale atakują goście!
I oto jest ten moment! Do zakończenia spotkania zostało 13 sekund. Na tablicy 77:78. Żubry przegrywają jednym punktem. Trener prosi o czas. „Mamy13 sekund aby wygrać. Zrobimy tak...”

Niestety jeden z łodzian został sfaulowany. Spotkanie kończy się wynikiem 77:80.

Mało brakowało! Naprawdę mało. Jeden rzut!