IV liga: Piast Białystok - Pogoń Łapy 2:2

piłka nożna / Białystok 2008-06-01 21:34:44

W meczu drużyn z czoła tabeli białostocki Piast podejmował Pogoń Łapy. Po wyrównanym spotkaniu drużyny podzieliły się punktami po remisie 2:2.

Jak przystało na piąty i szósty zespół podlaskiej IV ligi, drużyny stworzyły ciekawe widowisko. Szybko, bo już po 13 minutach gry gospodarze objęli prowadzenie, a bramkę dla białostoczan zdobył Zdzichowicz. Podopieczni Jacka Bayera cieszyli się z prowadzenia jedynie 14 minut, gdy Pogoń wyrównała po bramce Kuleszy. Jednak już w 30 minucie ponownie na prowadzenie wyszedł Piast. Szybkie tempo gry mogło podobać się przybyłym w upalne niedzielne popołudnie widzom. Pomimo kolejnych szans z obu stron do przerwy kolejne bramki nie padły.
Po zmianie stron na boisku nadal toczyła się wyrównana walka, w 61 minucie gościom, a gola na 2:2 zdobył Minow. Do końca spotkania bramki nie padły i zespoły podzieliły się punktami. Pogoń jest już pewna awansu do nowej III ligi, natomiast białostocki zespół musi zdobyć punkty w ostatniej kolejce by nie dać się wyprzedzić Sparcie Augustów