» Nie pamiętam hasła | » Zarejestruj się

Informacje

Miasto na celowniku - Finał

inne sporty / Białystok 2007-12-02 17:00:54

20 000 zużytych tarcz, 400 strzelców, trzy dni rywalizacji i tylko jeden Fiat Panda dla najlepszego – to liczby zakończonych w Białymstoku mistrzostw Polmozbyt Plus Polish Open Kaliber 2007. Samochodem po arcyemocjonującym Superfinale odjechał 19-letni Białorusin Roman Grishaev. Druga Renata Mauer- Różańskiej przegrała o 0,3 mm!

- Tak się robi prawdziwe show – skomplementował zawody po ostatnim strzale Superfinału Adam Popławski, szef sportu w białostockim magistracie. Jednak pod wrażeniem Superfinału – punktu kulminacyjnego całych zawodów - było więcej osób. Publiczność była zachwycona, bo miała wielkie emocje i zwroty akcji. Nie było nawet mowy o ciszy podczas strzelań tak w eliminacjach, jak i w samym Superfinale. Setki decybeli wydobywających się z gardeł oraz głośników miały za zadanie utrudnić zadanie strzelcom.

- Dajcie powera – zachęcał jeszcze publiczność Włodzimierz Aleksiejuk, prezes Kalibra. – U nas nie olimpiada, można krzyczeć. Strzela się przez to znacznie trudniej, ale nikt nie mówił, że walka o samochód będzie łatwa i prosta.

I nie była. Do Superfinału droga wiodła przez eliminacje w konkurencji pistoletu i karabinka – z 32 zawodników zostawał tylko jeden, właśnie uczestnik Superfinału. W pistolecie awans wywalczył reprezentant Ukrainy Serhiv Kudrya. W ruchomej tarczy Łukasz Czapla – mistrz świata seniorów w tej dyscyplinie – przegrał miejsce w Superfinale z 19-letnim Romanem Grishaevem z Białorusi. Z kolei w karabinku awans zapewniła sobie najsławniejsza polska zawodnicza Renata Mauer – Różańska, choć w eliminacjach o włos nie odpadła z konkursu.

W Superfinale każdy finalista miał trzy strzały. Wygrywał ten, który wystrzelał najwyższą przeszczelinę. W drugiej rundzie publiczność do stanu wrzenia doprowadziła Renata Mauer – Różańska, uzyskując bliski ideałowi wynik 10,5. Ale po chwili białoruscy widzowie zawyli z radości, bo ich reprezentant w ruchomej tarczy uzyskał też 10,5. W trzeciej rundzie nie było lepszego wyniku.

- To nie koniec, o samochodzie zadecyduje strzał dodatkowy, moneta rozstrzygnie kto będzie strzelał pierwszy – zakomunikował prezes Włodzimierz Aleksiejuk. Padło na Białorusina, który wytrzymał presję, jak i wrzask publiki. Wynik 10,3. Dwukrotna mistrzyni olimpijska odpowiedziała zaledwie 10,0 i przegrała. 16-latek utonął w objęciach kolegów z Białorusi.

- Teoretycznie bardzo trudno trafić z taką celnością w tarczę w ruchu mając 2 sekundy – oceniał już po Superfinale Łukasz Czapla. – Ale Białorusin wygrywając w finale ruchomej tarczy ze mną pokazał, że świetnie strzela. W Superfinale walczyli tylko najlepsi, ale Roman Grishaev wygrał całkowicie zasłużenie.

Świetny występ w Polmozbyt Plus Polish Open Kaliber 2007 odnotował również najlepszy białostocki strzelec niepełnosprawny Wojciech Kosowski. W konkurencji pistoletu PPN 60 zawodnik Startu Białystok wynikiem 572 punkty wyrównał rekord świata i paraolimpiady. Z występu innych białostockich strzelców na uwagę zasłużyła Magdalena Żak. Zawodniczka UKS Kalibra otarła się o podium, ostatecznie w rywalizacji juniorek z wynikiem 373 zajęła piąte miejsce w PPN 40.

Zawody zebrały świetne noty za organizację. – Reprezentacje narodowe Białorusi i Ukrainy na stałe wpisały imprezę do swojego kalendarza – dodaje prezes Aleksiejuk. – Zastanawiali się nawet, patrząc wymownie w sufit, jak wysoko w za rok podniesiemy poprzeczkę, tak w sensie sportowym, jak i organizacyjnym.

UKS KALIBER BIAŁYSTOK

wyniki dostępne na stronie: http://www.ukskaliber.pl/openkaliber2007/index.html


W każdej chwili możesz podyskutować na ten temat na naszym forum: http://forum.podlaskisport.pl/
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. PodlaskiSport.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Opinie

 • Anonim
  2016-04-10 14:54:36
  192.243.55.131

  Komentarz zablokowany.

 • Anonim
  2016-04-01 21:51:18
  192.243.55.138

  Komentarz zablokowany.

partnerzy strategiczni

partnerzy

piłka nożna | siatkówka | koszykówka | sporty motorowe | sporty zimowe | sporty wodne | sporty walki | inne sporty | sporty szkolne | katalog firm | forum | fotogaleria