Koszykarze Tura na fali. Wygrywają po raz kolejny

koszykówka 2017-02-05 17:42:05

Tur Basket Bielsk Podlaski wygrał 78:69 wyjazdowy mecz z AZS UJK Kielce. To piąta wygrana Tura z rzędu.
Pierwszą kwartę Tur wygrał 19:17. W drugiej bielszczanie mieli słabszy moment. Przez ponad siedem minut nie zdobyli nawet punktu i w efekcie gospodarze w 17 minucie spotkania prowadzili 32:19. Ale w końcówce tej części gry Tur zdołał odrobić straty i na koniec pierwszej połowy przegrywał tylko 33:36.
- W drugiej kwarcie pogubiliśmy się, a gospodarze złapali wiatr w żagle - mówi Mariusz Bartoszewicz, drugi trener Tura. - Przede wszystkim było za dużo błędów w obronie, a wiadomo, że jak nie idzie w obronie to i w ataku niewiele mogliśmy zdziałać.
Ale po długiej przerwie Tur zaprezentował się zdecydowanie lepiej. W połowie trzeciej kwarty był już remis 48:48, a potem goście zaczęli uzyskiwać coraz większą przewagę.
- Zaskoczyliśmy przeciwników naszą obroną strefową - twierdzi Bartoszewicz. - Było już nam zdecydowanie łatwiej i można powiedzieć, że w drugiej połowie kontrolowaliśmy spotkanie.
W sumie bardzo dobrze wypadli nasi wysocy zawodnicy. Łukasz Kuczyński jak zwykle robił swoje i był skuteczny. W końcówce dobrze grał Tomasz Pisarczyk, swoje dołożył Patryk Bajtus. Teraz przed nami mecz u siebie z Kutnem. Musimy się odegrać za porażkę w pierwszej rundzie.
AZS UJK Kielce - Tura Basket Bielsk Podlaski 69:78
(17:19, 19:14, 18:27, 15:18)
Tur: Kuczyński 26, Pisarczyk 13, Bajtus 10, Mateusz Bębeniec 8, Kus 6, K. Jóźwiuk 6, Kiluk 3, Zielinko 3, Milewski 3, Maciej Bębeniec.