Kto rzuca, ten trafia, Tur z Bielska wygrywa

koszykówka 2017-02-26 19:30:09

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli koszykarze bielskiego Tura. W bezpośrednim pojedynku pokonali 82:78 Stal Stalowa Wola, z którą rywalizowali o zajęcie piątego miejsca w tabeli II ligi po zakończeniu sezonu zasadniczego.

Sobotni mecz Tura ze Stalą był więc bardzo ważny dla obu drużyn i od początku więcej w nim było walki, niż kunsztu taktycznego i fajerwerków technicznych.
W zespole ze Stalowej Woli świetną grą popisywał się pozyskany z ekstraklasowego Anwilu Włocławek Adam Warszawski.
- Przed przerwą drużyna gości imponowała skutecznością. Kto tylko brał się za rzucanie, ten trafiał – przyznawał trener Tura Kamil Zakrzewski – Jednak w przerwie przekonałem chłopaków, że ten mecz możemy jeszcze wygrać.

I po doskonałej grze w drugiej części meczu czwórki graczy: Kordiana Jóźwiuka, Łukasza Kuczyńskiego, Tomasza Pisarczyka i Eryka Zielinki Tur wygrał 82:78.

W przerwie meczu młodzi kibice koszykówki wzięli udział w konkursach rzutów do kosza, a do boju zagrzewał ich Tur – nowa maskotka Miasta Bielsk Podlaski.
Zwycięzcy otrzymali ufundowane przez klub nagrody: piłki i koszulki.

Tur Basket Bielsk Podlaski – Stal Stalowa Wola 82:78 (25:33, 17:20, 23:15, 17:10)
Sędziowali: Piotr Stepaniuk i Bartosz Koralewski.
Widzów 260.
Tur: Mateusz Bębeniec 11 (2/5x3, 6 as, 4 prz, 11 st), K. Jóźwiuk 11 (5 as), Kiluk 0, Kuczyński 12 (1/3x3, 7 zb), Bajtus 10 oraz: Pisarczyk 22 (2/2x3, 5 as, 12 zb, 4 bl), Zielinko 14 (7 zb), Milewski 2, Maciej Bębeniec 0.

Stal: Zaguła 17 (7 as, 5 zb, 4 st), Partyka 9 (1/10x3), Kaczmarski 15 (3/7x3, 5 as), Warszawski 22 (2/8x3, 3 as), Łabuda 6 (2/5x3, 6 zb) oraz: Nowak 6, Wojdanowicz 3, Bandyga 0.