Supraślanka zwycięzcą Wojewódzkiego Pucharu Polski

piłka nożna / Supraśl 2008-06-04 19:06:40

Zespół lidera IV ligi - Supraślanki Supraśl w finałowym meczu Wojewódzkiego Pucharu Polski pokonał III ligową Warmię Grajewo 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 65 minucie Radosław Nikołajuk.

Jak przystało na zespół aspirujący do awansu, drużyna gospodarzy przez pełne 90 minut prowadziła wyrównaną walkę z trzecioligowcem z Grajewa. Od pierwszych minut żadnej z drużyn nie udało się narzucić przeciwnikowi swojego stylu gry i przez większą część czasu gra toczyła się w środku pola. Po kilku nieudanych atakach gości, to Supraślanka zaczęła stwarzać zagrożenia pod bramką Geniusza. Po strzale Adama Waluka piłka wylądowała na poprzecie bramki gości, a chwilę później szansę zmarnował Jurczak, któremu nie udało się skierować piłki do pustej bramki. Zgromadzeni na trybunach kibice po pierwszej połowie mogli narzekać jedynie na brak goli, gdyż szybkie tempo gry i dość emocjonujące widowisko z pewnością im się podobało.

Po zmianie stron przewagę zyskali grajewianie i już po kilku minutach po akcji lewą stroną i strzale Wierzbickiego, piłka o kilkanaście centymetrów minęła bramkę Kamila Wałuszki. Supraślance prowadzonej przez Dariusza Czykiera, który w tym spotkaniu czynnie wspomagał swoich podopiecznych, grała bez pomysłu na pokonanie dobrze dysponowanych piłkarzy Warmii. Pomimo dość wyraźnej przewagi Warmii, to Supraślanka objęła prowadzenie w meczu. W 65 minucie po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Radosława Nikołajuka, który mocnym strzałem z 13 metrów pokonał szans bramkarza gości. Po stracie bramki grajewianie jeszcze mocniej przycisnęli, lecz ich ataki nie przynosiły efektów, a mądrze broniący się gospodarze ograniczyli się do kontrataków. Szanse na wyrównanie mieli Wierzbicki oraz Kowalko, jednak strzały głową obu zawodników były niecelne. Przez ostatnie 15 minut gry gospodarze wyraźnie grali na czas, utrzymując korzystny wynik do ostatniego gwizdka.

Po ciekawym, wyrównanym spotkaniu prowadzonym w szybkim tempie, lepsi okazali się piłkarze Supraślanki i to oni odebrali puchar z rąk Witolda Dawidowskiego.

Supraślanka Supraśl – Warmia Grajewo 1:0 (0:0)

Bramki: Nikołaju 65’
Żółte kartki: - Juzwa

Supraślanka: Wałuszko, Korzątkowski, Wyszyński, Andrzejewski, Czykier, Bernatowicz, Waluk, Szpakowski (87’Aleksiejczuk), Lange (73’Grzegorczyk), Jurczak (80’Nawrocki), Nikołajuk

Warmia: Gieniusz , Arciszewski (46’Tuzinowski), Piwko (46 Kowalko), Piłatowski, Guzowski (76’Kozikowski), Juzwa, Strzeliński, Mirva, Gudewicz (46’Łoszakiewicz), Świerzbiński, Wierzbicki

Sędziował: Hubert Siejewicz