Kolarze rozpoczęli sezon

inne sporty 2017-04-12 06:31:16

15 edycja cyklu Pucharu Polski ,,Rusza Peleton” została zainaugurowana na trasach w lesie Pietrasze.
W zawodach wystartowało 250 zawodników, w tym z zagranicy. W gronie tym dobrze wypadli niektórzy przedstawiciele klubów z województwa podlaskiego.
Dwa razy na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy białostockiej Wygody: wśród juniorów młodszych (12 km) Szymon Pomian i w kategorii młodzików (8 km) Michał Koszykowski.

Natomiast Piotr Krysiewicz także z Wygody był dziewiąty w stawce juniorów (20 km). W kategorii Elita (24 km) najwyżej z zawodników województwa podlaskiego został sklasyfikowany Patryk Muśko (Wygoda), który zajął 16. miejsce.

W klasyfikacji klubowej Wygoda zajęła siódme miejsce na 35 sklasyfikowanych drużyn.

Natomiast całe podium zajęły zawodniczki z naszego regionu zajęły w kategorii żaczek (rocznik 2005 i młodsze), które ścigały się na dystansie 1,9 km. Wygrała Nikola Gliniecka ze Szkółki Kolarskiej Sokółka przed swoją koleżanką klubową Natalią Jaroszewicz, a jako trzecia linię mety minęła Julia Filipczuk ze Szkółki Kolarskiej Ogrodniczki.