Karting. Za nami pierwszy wyścig o Grand Prix Miasta

sporty motorowe 2017-04-26 12:44:48

W Białymstoku 26. kierowców ścigało się o Grand Prix Miasta. Przed nami jeszcze takich pięć wyścigów. Na torze Sadkarting - okrążenie trasy liczy sobie 300 metrów - w  Fastach oglądaliśmy ciekawą rywalizację, która wzbudziła duże zainteresowanie kibiców.

Prawdziwą klasę pokazali w Białymstoku kierowcy z Łodzi. W klasie Max zwyciężył nieoficjalny mistrz kraju w kartingu halowym i triumfator ubiegłorocznego polskiego rankingu Sodi World Series Sprint Cup, Artur Pel.
Natomiast jego syn Mikołaj Pel wygrał klasę Junior wyprzedzając na mecie Patrycję Kowaluk z Białegostoku.
W kategorii Senior, do 85 kg triumfowali białostoczanie, a finał został rozegrany po opadach deszczu jeszcze na mokrej nawierzchni, co niewątpliwie uatrakcyjniło rywalizację.
Pierwsze miejsce zajął Marcin Malinowski wyprzedzając Arkadiusza Grygoruka oraz Krzysztofa Kowaluka.
W parku maszyn zobaczyliśmy też wiele znakomitych gości. Pojawił się m.in. Jakub Rość, były kartingowy mistrz Polski, a obecnie szef zespołu wyścigowego JR Racing, który jest jedynym z partnerów kartingowego Grand Prix Białegostoku. Sędzią zawodów był natomiast Sławomir Murański - reprezentant Polski, uczestnik trzech finałów światowych Rotax Max Challenge Grand Finals, dwukrotny zwycięzca Winter Cup w Hiszpanii.