Białostoccy studenci wywalczyli tytuł Mistrza i Wicemistrza Polski w kickboxingu

sporty walki 2017-05-23 08:21:14

W dniach 18- 19 maja w Warszawie na Politechnice Warszawskiej odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu AZS. W zawodach wzięli udział zawodnicy z 36 klubów z całej Polski. Z Białegostoku pojechało 3 studentów uprawiających tę dyscyplinę w Białostockim Klubie kickboxingu Human. Bialostockich studentów reprezentowali Paweł Dawidziuk, Armin Pawlak i Artur Baradyn.

Paweł w pierwszej walce uległ na punkty późniejszemu finaliście i odpadł już na etapie eliminacyjnym.
Kolejnemu z zawodników Humana Arminowi Pawlakowi wiodło się dużo lepiej. Pojedynki nie były łatwe, każda z walk była zacięta i jej wynik mógł się w każdej chwili zmienić. W końcu w finale uległ zawodnikowi reprezentującemu Politechnikę Lubelską Michałowi Białkowi. Reprezentant Politechniki Białostockiej zdobył tym samym tytuł Wicemistrza Polski.

Kolejny z zawodników, Artur Baradyn reprezentuje Uniwersytet w Białymstoku. Zawodnik z dużym bagażem doświadczenia ringowego, w swojej kategorii wagowej od samego początku rywalizacji aż do walki finałowej nie miał większych trudności z pokonaniem przeciwników. Szedł pewnie po zwycięstwo.
W finale zdecydowanie pokonał na punkty Adama Hirko z  Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Tym samym do Białegostoku trafiły dwa tytuły mistrzowskie. Mistrza Polski i Wicemistrza Polski.