» Nie pamiętam hasła | » Zarejestruj się

Informacje

Płotkarz pobiegł bez płotków i ... jest rewelacja!

inne sporty 2017-06-01 15:46:16

Płotkarz Podlasia Białystok Damian Czykier w pierwszych startach pokazał wysoką formę. Olimpijczyk z Rio de Janeiro wystartował w ostatni weekend w Łodzi na Akademickich Mistrzostwach Polski. Na tej imprezie nie ma biegu na 110 metrów przez płotki, czyli koronnej konkurencji Czykiera. W związku z tym płotkarz zdecydował się rywalizować na 100 metrów płaskie. Nieoczekiwanie Czykier wygrał z rewelacyjnym jak na płotkarza czasem - 10,28 s. Oficjalnie ten wynik nie będzie zapisany w tegorocznych tabelach, gdyż bieg odbył się przy niedopuszczalnym wietrze (+3,9 m/s). Co ciekawe Czykier wygrał z sprinterami z kadry narodowej.

- Zawsze w Akademickich Mistrzostwach Polski staram się reprezentować moją uczelnię Politechnikę Warszawa - opowiada Czykier. - Ale, że tak dobrze wypadnę to się nie spodziewałem. Oczywiście w blokach trochę zostałem, bo mam o wiele gorszy start od specjalistów od sprintu, ale na dystansie, a szczególnie w drugiej części byłem już zdecydowanie najlepszy. To tylko świadczy o tym, że jestem bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Być może to jest efektem zmian w moim treningu. Już od dwóch sezonów trochę zmieniam i jak widać idzie to w dobrym kierunku.
Czykier także ma już za sobą pierwszy start w biegu płotkarskim. 20 maja na zawodach w Toruniu 110 metrów pokonała w czasie 13,44 s. Minimum na mistrzostwa świata w Londynie wynosi 13,48 s. Jednak nie były to zawody odpowiednio wysokiej rangi, aby minimum to zaliczyć. Jak jest to dobry rezultat należy cofnąć się do poprzedniego sezonu. W pierwszym starcie w 2016 roku na otwartym stadionie Czykier miał wynik 13,64 s.
- Natomiast dopiero na mistrzostwach Polski zszedłem poniżej 13,50 s., czyli praktycznie gdy miałem szczyt formy - wspomina lekkoatleta, który na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku został sklasyfikowany na 14 miejscu, a na mistrzostwach Europy w Amsterdamie był czwarty. - Tak więc zaczynając starty od takich wyników jestem pełen optymizmu. Jestem dobrze przygotowany i już nie mogę się doczekać kolejnych biegów.
Kolejny występ 24-letni Czykier ma zaplanowany w piątek w Bydgoszczy w Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym.
- W czerwcu chcę trochę postartować na różnych mityngach i tych startów mam zaplanowanych sporo - mówi płotkarz. - Potem drugi szczyt formy będę przygotowywał na mistrzostwa Polski w Białymstoku i oczywiście mistrzostwa świata w Londynie. Oczywiście najpierw chciałbym jak najszybciej uzyskać minimum na Londyn. Nie ukrywam także, że w tym roku chciałbym zaatakować rekord Polski.

Zródło: http://plus.wspolczesna.pl/sport/a/czykier-odpalil-i-nie-moze-sie-doczekac-kolejnych-startow,12124882


W każdej chwili możesz podyskutować na ten temat na naszym forum: http://forum.podlaskisport.pl/
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. PodlaskiSport.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Opinie

Brak opinii.

partnerzy strategiczni

partnerzy

piłka nożna | siatkówka | koszykówka | sporty motorowe | sporty zimowe | sporty wodne | sporty walki | inne sporty | sporty szkolne | katalog firm | forum | fotogaleria