» Nie pamiętam hasła | » Zarejestruj się

Informacje

Sukces jest, ale przydałby się teraz wzmocnienia finansowe

piłka nożna 2017-06-30 10:42:05

Czytelnik napisał do naszej redakcji list. Czy Tur Bielsk Podlaski awansując do III ligi jest na to przygotowany? Czy ów awans nie zakończy się wstydem, gdy zabraknie finansów na najważniejsze potrzeby? Przeczytajcie i oceńcie sami

„Piłkarze zakończyli rozgrywki, kibice odświętowali sukces i wszyscy przeszli nad tym do porządku dziennego. Wielu z nas nie uświadamia sobie jednak tego, że dopiero teraz, w tym momencie zaczynają się schody.

Sukces sportowy, który osiągnęli bielszczanie nierozerwalnie wiąże się ze zmianami, które muszą zajść w klubie. Awans do III ligi to podwyższenie poprzeczki o kilka wysokości nie tylko w sferze sportowej, ale też logistycznej i finansowej.

27 sierpnia na XXXII sesji rady miasta Bielsk Podlaski został poruszony temat funduszy, które mogą umożliwić Turowi występy na poziomie III ligi. Zanim prezes BKSu Sergiusz Zinowczyk zabrał głos, cała rada oraz burmistrz miasta nagrodzili sukces zespołu gromkimi brawami. Ach jak pięknie!

Prezes powiedział jakie środki będą potrzebne na funkcjonowanie klubu w III lidze, co w miejskim stadionie wymaga remontu itp. Otwarcie przyznał, iż będzie prosił o przeznaczenie określonej sumy na rundę wiosenną sezonu 17/18. Jak również wiadomo, złożył także oficjalne pismo.

W czym więc problem? Jak pokazuje historia, problem polega na podejściu władz naszego miasta do promowania sportu klubowego. Pozyskanie funduszy na działalność Bielskiego Klubu Sportowego zawsze przychodziło z trudem. Stąd też obawy, że jeśli potrzebnych będzie więcej pieniążków, to mogą się z tym wiązać jeszcze większe problemy. Tymczasem sezon rusza już niebawem. Potencjalni rywale już się zbroją. A w Bielsku? U nas wszystko zastygło w miejscu, bo klub sam nie wie na czym stoi. Dostanie środki? Ile? Kiedy? Tymczasem konkretne decyzje potrzebne są TU i TERAZ!

Warto przytoczyć raz jeszcze jeden fakt. Trener Bierżyn i jego podopieczni osiągnęli największy sukces w historii klubu. Bielszczanie awansowali do rozgrywek makroregionalnych wygrywając rozgrywki wojewódzkie opierając się na zawodnikach z regionu. Nie posiadając przy tym środków finansowych jak drużyny, z którymi walczyli do końca o zwycięstwo. To moi i Wasi przyjaciele, może nawet rodzina. Teraz stoją oni przed szansą na spełnienie marzeń nie tylko swoich, ale też kibiców całego miasta.

Mam nadzieję, że teraz władza pokaże jak troszczy się swoich o swoich obywateli, a także o promocję. Bo kiedy jak nie teraz w Warszawie czy Łodzi mają usłyszeć o Bielsku Podlaskim? Kieedy jak nie teraz mają do nas przyjechać, by kibicować swoim drużynom? Piszę ten list zarówno w imieniu swoim, jak  i całego kibicującego Bielska - Panowie i Panie Radni, Panie Burmistrzu - piłeczka jest po Waszej stronie! Liczymy na was!

PS. Aby jeszcze dobitniej określić skalę sukcesu dodam, że Tur wygrał rozgrywki IV ligowe po raz pierwszy w swojej 94 letniej historii. Dotychczasowe awanse do III ligi wiązały się z zajęciem 2 pozycji w tabeli.

Ostatni raz Bielski Klub Sportowy zakończył rozgrywki na pozycji lidera w sezonie 2002/03 (liga okręgowa), dzięki któremu mogliśmy rok później rywalizować z Kolejarzem Czeremcha czy Supraślanką Supraśl. Warto o tym pamiętać, gdy za kilka tygodni przyjdzie nam (daj Boże!) podejmować na stadionie przy Orzeszkowej Widzew Łódź lub Polonię Warszawa.”


W każdej chwili możesz podyskutować na ten temat na naszym forum: http://forum.podlaskisport.pl/
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. PodlaskiSport.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Opinie

 • 1954
  2017-07-06 17:54:31
  95.49.49.40

  A ten PAN mederator to z kim uzgadnia z jarkiem k.?-pokazujcie co napisa łanonim?????????????

 • Anonim
  2017-07-05 09:01:36
  91.244.219.77

  Komentarz oczekuje na akceptację moderatorów.

 • Nie znam się na piłce nożnej
  2017-07-02 11:15:27
  89.161.92.120

  Czy to dotyczy tylko Tura i jego awansu do III-ciej ligi. Nie. Ten problem jest powszechny na poziomie każdej grupy rozgrywkowej od III-ciej ligi do samego spodu. Finanse (i nie tylko) to bolączka każdego samorządu a właściwie niechęć do tych amatorskich klubów. Większość burmistrzów i wójtów po prostu mają to w doopie. Ci notable przeważnie nie znają problemów swoich klubów piłkarskich nie raz nazywanych swoimi ambasadorami gminy,miasta i na tym poprzestają. Z rzadka pokazują się na swoich stadionach a bywa to tak w okolicy trzeciego miesiąca przed wyborami do samorządu,nawet udają że się tym interesują. Temat rzeka,którego nie da się tu w tym miejscu opisać. "Suweren" powinien być pamiętliwy ot i tyle.

 • andy 70
  2017-07-01 23:25:35
  89.70.188.136

  Nic sie nie martwcie ! Inni III-ligowcy będą Turowi wdzięczni za to, że spadł zamiast nich.....

 • jako
  2017-07-01 05:32:30
  80.54.254.210

  wladze maja wakacje musza pojechac na karaiby opalac chude biodra i posladkia pilka jest okragla jak ktos kiedys madrze powiedzial a co do szczuczyna to niechzrobia boisko i trybuny bo nawet na 4 lige nie pasuje teraza grajewo no coz moze za rok w sportowej walce 3 liga tur

 • Córka leśniczego
  2017-06-30 12:12:54
  80.48.206.239

  Oddajcie 3 ligę dla Szczuczyna albo Grajewa i będziecie mieli spokój, tam władze i biznesmeni będą wiedzieli jak wykorzystać taki sukces. Zawracacie tylko głowę tymi swoimi ambicjami. Nie lepiej wino obalić w Pilikach a w amfiteatrze posłuchać "zagranicznego" folkloru. Władcy będą szczęsliwi bo bez pracy przytulą co miesiąc po kilkanaście tysiaków i wam w głowach zaszumi mamrot (nie mylić z trenerem Jagi). Widzewa Legi i Polonii im się zachciewa. Bratcy ze Świetłogorska nie wystarczą na taką metropolię?

partnerzy strategiczni

partnerzy

piłka nożna | siatkówka | koszykówka | sporty motorowe | sporty zimowe | sporty wodne | sporty walki | inne sporty | sporty szkolne | katalog firm | forum | fotogaleria