III Bieg „Przybij Pątkę w Kleosinie”

sporty szkolne 2017-07-12 06:45:48

Dnia 8 czerwca w Kleosinie odbył się III Bieg „Przybij Pątkę w Kleosinie” na dystansie 5 km. Organizatorem biegu był Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Mimo lekkiego deszczu na starcie stanęło 243 zawodników. Humory dopisywały wszystkim startującym, a także licznie zgromadzonym kibicom. Start i meta wyznaczone zostały przy kompleksie sportowym Orlik w Kleosinie przy ul. O. Tarasiuka. Trasę biegu stanowiły dwie pętle o długości 2,5 km biegnące ulicami Kleosina.

Widać było, że startują zawodnicy o różnym stopniu zaawansowania, o czym świadczyły czasy ukończenia biegów. Pierwszy zawodnik ukończył bieg w czasie 16,55, natomiast ostatni około w około 40 minut. Takie biegi mają to do siebie, że zawodnicy występują w różnorodnych barwach i niejednokrotnie wymyślnych strojach. Jednocześnie wszyscy są zadowoleni z ukończenia biegu, nie ważne na jakiej pozycji. W biegu startowało wiele osób, które aktywnie uczestniczą w życiu sportowym Podlasia, min. Paweł Myszkowski - radny, Andrzej Zieniewicz – weteran biegów, Agnieszka Mróz – instruktorka fitness, promotorka zdrowego trybu życia.

Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Anna Gosk z czasem 18.03 oraz kolejno Julia Kropiewnicka i  Izabela Barwicka. Natomiast wśród panów na pierwszej pozycji uplasował się Arkadiusz Ostaszewski z czasem 16.55 oraz kolejno Marcin Brynda i Dawid Trojan.