» Nie pamiętam hasła | » Zarejestruj się

Informacje

Boks. Walka w amfiteatrze

sporty walki 2017-08-17 15:02:57

- Dziś mam duże szanse na pokonanie Mateusza Tryca, większe niż 3 lata temu kiedy mogliśmy spotkać się podczas amatorskich Mistrzostw Polski - mówi Przemysław Gorgoń z EKTO Boxing Production, który już w tę sobotę będzie walczył z utytułowanym rodakiem podczas gali w Międzyzdrojach.

Na zawodowych ringach Przemek Gorgoń wygrał 4 walki, a przegrał tylko z Kamilem Gardzielikiem. Mateusz Tryc debiutował w kwietniu pokonując przed czasem Tomasza Gargulę.

Pojedynek na "Seaside Boxing Show IX" odbędzie się w wadze superśredniej. To nowość dla Mateusza Tryca dotychczas boksującego w kategorii półciężkiej, a w czasach amatorskich także w limicie do 91 kg.

- Wcale to nie musi oznaczać, że Mateusz Tryc będzie zdecydowanie silniejszy fizycznie ode mnie, ja też nie jestem lekki. Wszystko okaże się w ringu. Tak samo jest ze sparingami. Niektórzy przykładają ogromną wagę do sparingów i muszą koniecznie je wygrywać, a u mnie z tym różnie jest - jeśli jestem spięty to idzie mi gorzej, jeśli bardziej rozluźniony wtedy są szanse na lepszą sesję. Świętej pamięci mój trener Robert Kopytek zawsze powtarzał, że najważniejszą sprawą jest zwyciężanie w walkach oficjalnych, a nie sparingowych - powiedział Przemysław Gorgoń promowany przez Dariusza Snarskiego.

Niewiele zabrakło aby Przemek Gorgoń i Mateusz Tryc spotkali się podczas MP 2014 w Kaliszu. Obaj walczyli wtedy w wadze półciężkiej. W półfinale Mateusz trafił na Kasjusza Życińskiego i wygrał z nim 3:0, a Przemek boksował z Jordanem Kulińskim i przegrał 0:3.

- Dziś mam duże szanse na pokonanie Mateusza Tryca, większe niż 3 lata temu. Inaczej podchodzę do wielu aspektów treningowych, na pewno znacznie poprawiłem pracę nóg, a ten element może odegrać jedną z kluczowych ról w sobotę. Do tego nigdy tak dobrze nie byłem przygotowany pod względem kondycyjnym. Wcześniej to była moja bolączka - dodał bokser ze Śląska.

Związany z grupą Marcina Piwka Fight Events Mateusz Tryc dwukrotnie był w ćwierćfinale Mistrzostw Europy, walczył też o wyjazd na Igrzyska do Rio.

- Na pewno ma dużo większe doświadczenie pięściarskie, ale to nie robi na mnie wrażenia. Jestem w stanie zrealizować plan taktyczny nakreślony przez trenera, a wtedy jestem pewny, że to moja ręka powędruje w górę po ostatnim gongu. Nie mogę wdać się w bijatykę z Mateuszem, mój sposób to dobra praca nóg, zadawanie ciosów i schodzenie na boki. W trakcie przygotowań ja zawsze mam jakieś problemy, ale ze wszystkim się uporałem i jestem gotowy na dobrą walkę w Amfiteatrze - mówi pięściarz białostockiego teamu EKTO Boxing Production.

Przemysław Gorgoń po raz pierwszy wystąpi na plenerowej gali organizowanej od blisko 10 lat przez Tomasza Babilońskiego. - Zapowiada się fajne widowisko z udziałem wielu bokserów z polskiej czołówki. Cieszę się, że mam możliwość rywalizowania na takiej gali i postaram się wykorzystać szansę.

Głównym wydarzeniem imprezy w Międzyzdrojach będzie pojedynek o mistrzostwo Polski kategorii półciężkiej pomiędzy Markiem Matyją (13-1, 5 KO) i Dariuszem Sękiem (26-3-2, 8 KO).


W każdej chwili możesz podyskutować na ten temat na naszym forum: http://forum.podlaskisport.pl/
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. PodlaskiSport.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Opinie

Brak opinii.

partnerzy strategiczni

partnerzy

piłka nożna | siatkówka | koszykówka | sporty motorowe | sporty zimowe | sporty wodne | sporty walki | inne sporty | sporty szkolne | katalog firm | forum | fotogaleria