Porażka Supraślanki w barażu o II ligę

piłka nożna / Supraśl 2008-06-14 19:46:51

Grający przed własną publicznością piłkarze z Supraśla wysoko bo aż 0:3 przegrali ze zwycięzcą lubelskiej czwartej ligi Stalą Poniatowa. Wynik ten spowodował, że szanse Supraślanki na grę w nowej drugiej lidze spadły niemal do zera.

Po dość wyrównanej grze w pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. W ostatnich minutach pierwszej połowy szanse wypracowali goście, jednak ich nieporadność w polu karnym Supraślanki, spowodowała, że podopieczni Daruisza Czykiera schodzili na przerwę bez straty bramki.

Już pięć minut po wznowieniu gry gospodarze stracili podstawowego bramkarza, za zagranie ręką poza polem karnym sędzia ukarał Kamila Wałuszkę czerwoną kartką. Grający w osłabieniu piłkarze z Supraśla w kolejnym fragmencie gry nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z z piłkarzami z Poniatowej. Goście wykorzystując przewagę w 56 minucie strzelili pierwszą bramkę. Przewaga zwycięzcy lubelskiej czwartej ligi rosła z każdą chwilą. W 76 minucie goście zdobyli kolejną bramkę, po 30 metrowym rajdzie piłkarz Stali przy biernej postawie obrońców Supraślanki wbiegł w pole karne i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Goście mieli wyraźną przewagę, a sporadyczne ataki podopiecznych trenera Czykiera kończyły się daleko od bramki Stali. Tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra padła trzecia bramka dla gości. Po przejęciu piłki po własnym polem karnym goście przeprowadzili kontratak, przy środkowej linii akcję próbował przerwać faulem Korzątkowski, jednak sędzia zastosował przywilej korzyści i po mocnym dośrodkowaniu z prawej strony piłkę do bramki piętą skierował Szczawiński.

Grając przez przeszło 40 minut w osłabieniu oraz w mocno okrojonym składzie piłkarze Supraślanki nie sprostali przeciwnikom z Poniatowej i przed środowym rewanżem są w bardzo niekorzystnej sytuacji.

Supraślanka Supraśl - Stal Poniatowa 0:3 (0:0)