III liga: Freskovita nie zagra w nowej I lidze

piłka nożna / Wysokie Mazowieckie 2008-06-14 20:01:13

W meczu kończącej sezon 30. kolejki III ligi Freskovita Wysokie Mazowieckie pokonała w derbowym spotkaniu Orła Kolno 3:1. Mimo wygranej podopieczni trenera Zajączkowskiego nie zagrają w następnym sezonie w wyższej klasie rozgrywkowej gdyż Dolcan Ząbki pokonał u siebie Mazowsze Grójec i to on zagra w nowej I lidze.

Gospodarze, którzy byli zdecydowanym faworytem tego spotkania pierwszą bramkę zdobyli stosunkowo późno, bo aż przed końcem pierwszej połowy. Arbiter podyktował rzut karny, a na gola zamienił go niezawodny Dzidosław Żuberek. Zaledwie minutę później piłkarze Freskovity cieszyli się z drugiej bramki, której autorem został inny eks-jagiellończyk - Wojciech Kobeszko. W drugiej części meczu zawodnikom Orła udało się zdobyć kontaktowe trafienie. Mariusz Sawko pokonał bramkarza gospodarzy i było 2:1. Zawodnicy "Mlecznych" nie mogli sobie dziś pozwolić na jakąkolwiek stratę w tym spotkaniu w aspekcie korespondencyjnego pojedynku z Dolcanem Ząbki, toteż zaledwie 4 minuty później ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Trzeciego gola zdobył Jóźwiak. Z boiska lidera rozgrywek napływały jednak niepomyślne wieści, gdyż Marcin Tataj zdobywał kolejne gole, które dały awans graczom spod warszawskiej miejscowości.

Na pocieszenie można wspomnieć, że królem strzelców grupy  I III ligi został Dzidosław Żuberek, który dorzucił dziś jedno trafienie i w ostatecznym rozrachunku kończy sezon z 19. bramkami na koncie.  Tyle samo zdobył ich wspomniany wcześniej Tataj i obaj zawodnicy mogą podzielić się tym wyróżnieniem.

Freskovita Wysokie Mazowieckie - Orzeł Kolno 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Żuberek [40-k], 2:0 - Kobeszko [41], 2:1 - Sawko [58], 3:1 - Jóźwiak [62]