Tenis stołowy. Odbić się od dna i iść ku górze

inne sporty 2017-10-04 11:30:01

Nie wiedzie się tenisistom stołowym białostockich Dojlid w tym sezonie. Po inauguracyjnej porażce w Zielonej Górze z Palmiarnią przyszła pora na domową przegraną z Kolpingiem Fracem Jarosław. Na szczęście białostoczanie odbili się od dna w Ostródzie, gdzie po emocjonującym meczu wygrali 3:2 z miejscowymi Morlinami. Poniedziałkowa wygrana pozwoliła im opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

W piątek nasz team zawiódł przed własną publicznością, chociaż początki były obiecujące. Zaczęło się od obiecującego 3:1 Soumyajit Ghosh, który pokonał Patryka Załówka 3:1. Potem niestety było gorzej: Wandżi praktycznie bez walki przegrał z Anglikiem Paulem Drinkhamem 0:3. Potem Białorusin Paweł Płaton długo walczył z Chorwtem Tomislavem Pucarem. Nasz zawodnik prowadził z młodzieżowym mistrzem Europy 2:0. W piątym secie Płatonov miał dwa meczbole, ale to Chorwat go wygrał i wywalczył drugi punkt dla gości.

- Szkoda, bo jednej piłeczki brakowało, byśmy prowadzili 2:1, a tak sytuacja zrobiła bardzo trudna - mówił Białorusin

W ostatniej grze Ghosh próbował walczył z Drinhallem, ale Anglik kontrolował sytuację i zapewnił wygraną swojej ekipie.

- Osiedliśmy na dnie tabeli, ale w ubiegłym sezonie też wystarowaliśmy słabo, a skończyło się na 5. lokacie. Wierzę, że teraz zaczniemy wygrywać - mówił w piątek trener Marcin Jarkowski.

W poniedziałek walka skończyło się powodzeniem. Wyjazd do Morlin zaczął się bardzo obiecująco: Ghosh pokonał Zhen Wanga 3:2, a Wandżi ograł Bartosza Sucha w tym samym stosunku. Zaciętą walkę stoczył Paweł Płatonow z Dmitrijem Prokopowem. Po czterech setach było 2:2, ale piąty zakończył się minimalną wygraną zawodnika Morlin 11:9. W czwartej grze Zhen Wang przegrywał już 0:1 po gładkiej porażce w pierwszym secie 6:11 i tylko jeden set dzielił Dojlidy od pierwszej wygranej w tym sezonie. Niestety Wandżi dwa kolejne sety przegrał i stan meczu wyrównał się do 2:2. W piątej - decydującej grze - naprzeciw siebie stanęli Bartosz Such i Soumyajit Ghosh. Pierwszego seta na przewagi wygrał Such, a w drugim lepszy był białostocki Hindus. W decydującym trzecim secie Ghosh obronił 3 meczbole i wygrał 12:10.

Dojlidy Wschodzący Białystok - Kolping Frac Jarosław 1:3
Soumyajit Ghosh - Patryk Zatówka 3:1 (11:8, 11:8, 13:15, 11:5).
Wang Zeng Yi - Paul Drinkhall 0:3 (5:11, 6:11, 12:14).
Paweł Platonow - Tomislav Pucar 2:3 (11:5, 11:8, 8:11, 4:11, 13:15).
Soumyajit Ghosh - Paul Drinkhall 0:2 (6:11, 10:12).

Morliny Ostróda - Dojlidy Wschodzący Białystok 2:3
Zhen Wang - Soumyajit Ghosh 2:3 (8:11, 11:3, 11:8, 8:11, 8:11)
Bartosz Such - Zeng Yi Wang 2:3 (9:11, 9:11, 11:9, 11:7, 6:11)
Dmitrij Prokopov - Paweł Płatonov 3:2 (11:7, 7:11, 8:11, 8:11, 11:9)
Zhen Wang - Zeng Yi Wang 2:1 (6:11, 11:3, 11:6)
Bartosz Such - Soumyajit Ghosh 1:2 (12:10 ; 7:11, 10:12).

Pozostałe wyniki 2. kolejki: Unia AZS Gdańsk - FIBRAIN G2A AZS Politechnika Rzeszów 1:3, ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz - ZKS PALMIARNIA Zielona Góra 0:3, KS DEKORGLASS Działdowo 3S Polonia Bytom 3:1, KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki - UKS WARTA Kostrzyn nad Odrą 3:1.

1. ZKS PALMIARNIA 2 6 6:1
2. KS DEKORGLASS 2 6 6:2
3. ZOOLESZCZ GWIAZDA 3 4 5:7
4. KS SPÓJNIA 1 3 3:1
5. MORLINY Ostróda 2 4 5:4
6. AZS Politechnika 2 3 4:4
6. DARTOM BOGORIA 2 3 4:4
8. PKS KOLPING FRAC 3 3 5:7