Jaga wygrywa z Szachtiorem, bo Krystian powiedział z trybun co robić

piłka nożna 2017-10-07 12:37:32

Jagiellonia Białystok wygrywa z zespołem Szachtior Soligorsk 2:0. Dwie różne połowy. Pierwsza ospała z podaniami do tyłu. Druga znacznie szybsza i pełna emocji. Ale prawdziwy mistrz objawił się na trybunach. Ma lat 13!

Szachtior Soligorsk to lider białoruskiej ekstraklasy. Kibice zmierzający na mecz obiecywali sobie mnóstwo atrakcji. Tymczasem pierwsza połowa toczyła się bardzo powoli i ostrożnie.

Jest srodek sezonu ligowego. Nikt sobie nie może pozwolić na kontuzje w meczu sparingowym. To całkowicie zrozumiałe. Ale piłka toczyła się po boisku tak wolno, ze kibice zaczęli ziewać.

Poza jednym. Ma na imię Krystian. Ma lat 13. Na zdjęciu siedzi pierwszy z lewej. Przyszedł na mecz z kolegami z klasy. Oliwierem, Karolem i Bartkiem. Wszyscy uczą się w Szkole Podstawowej nr 50. Ale nikt nie potrafi tak krzyczeć jak Krystian.

Kiedy woła:
- EJ, BEZ KLEPANKI! DŁUGIE PODANIA! DŁUGIE PODANIA!
- Bo jest wolny cały czas – odpowiada Krystian

Piłkarze widocznie usłyszeli wołanie Krystiana. Piotr Tomasik otrzymuje piłkę, pędzi wzdłuż linni boiska, wrzuca w pole karne, któryś z Białorusinów dotknął piłki i jest bramka! Gol! Jaga prowadzi jeden zero!
Sędzia gwiżdże, koniec pierwszej połowy! Strzeliliśmy im bramkę do szatni!
Wszyscy patrzą na Krystiana z podziwem, ten zaś idzie na popcorn.

Podczas przerwy piłkarze wypili widocznie kawę, gdyż mecz toczył się znacznie szybciej, Na kwadrans przed końcem spotkania wynik na dwa zero podwyższył Cilian Sheridan.

Nastęny mecz Jaga rozegra z Lechem Poznań. Mam nadzieję,z e Krystian będzie na tym spotkaniu i podpowie co trzeba zrobić!