Żubry straciły wiarę i oddały wygraną rywalom

koszykówka 2017-10-10 08:27:58

Lublin okazał się niegościnny dla koszykarzy białostockich Żubrów. Ekipa Tomasza Kujawy nie sprostała AZS UMCS Lublin wyraźnie przegrywając 65:86 (39:32). O losach meczu zadecydowała druga połowa, którą białostoczanie przegrali 14 punktami.
Początek spotkania nie zapowiadał porażki. Białostoczanie toczyli wyrównaną walkę i w I kwarcie wyszli nawet na prowadzenie 19:16 kończąc ją jednak przegraną 19:20. W drugiej kwarcie było słabiej: AZS odjechał Żubrom na 7 oczek i po przerwie sukcesywnie powiększał przewagę. Białostoczanie zaś stracili wiarę w powodzenie i praktycznie oddali wygraną rywalom.

AZS UMCS Lublin - Żubry Białystok 86:65 (20:19, 19:13, 21:16, 26:17)
Żubry: Adam Sulima 2, Filip Nieroda 0, Arkadiusz Zabielski 7, Daniel Kamiński 3, Bartłomiej Wróblewski 14, Krzysztof Kalinowski 13, Patryk Andruk 3, Marcin Monach 6, Andrzej Misiewicz 10, Karol Niewiński 0, Aleksander Szczerbatiuk 7, Piotr Borowik 0.