Futsal. Słoneczni rozczarowali. Bramkarz z Solnego Miasta bronił w natchnieniu

inne sporty 2017-10-16 09:16:43

To nie był udany weekend dla zawodników MOKS Słoneczny Stok. Białostoczanie po bardzo udanym debiucie przeciw wicemistrzowskiej Gatcie Zduńska Wola i niezłym - choć przegranym - spotkaniu z Piastem Gliwice, w sobotę zagrali słaby mecz przeciw teoretycznie najsłabszym rywalom - MKF Solne Miasto Wieliczka przegrywając na własne życzenie 1:2.

W sobotę, hala przy ulicy Jesiennej, wprawdzie nie była zajęta do ostatniego miejsca, ale i tak Słoneczni mogą cieszyć się jedną z największych frekwencji na zawodach pod dachem.
Obecnie ani siatkówka, ani koszykówka ani tenis stołowy nie gromadzą tak dużej publiczności na swoich meczach. Niestety w sobotę spora część widzów opuszczała mecz MOKS-u rozczarowana.
Faworytem przed tym meczem byli zdecydowanie białostoczanie: dobra gra w meczach z Gattą i Piastem wskazywała, że powinni poradzić sobie z słabiutkim Solnym Miastem. Ekipa z Małopolski cudem uratowała się w poprzednim sezonie przed degradacją, a w tym przegrała dwa mecze w raczej przeciętnym stylu.
Niestety, zamiast historycznego zwycięstwa w ekstraklasie, przyszedł słabszy występ. Białostoczanie praktycznie przespali pierwszą połowę, a w drugiej, kiedy nieustannie atakowali z lotnym bramkarzem, grali zbyt wolno i niedokładnie.
Już w 2 minucie po błędzie defensywy MOKS-u goście wyszli na prowadzenie. Nie popisał się też w tej sytuacji i Norbert Jendruczek, który mógł lepiej zachować się przy strzale z ostrego kąta. Białostoczanie odpowiedzieli atakami i po jednym z nich Słonecznym wyszedł ćwiczony na treningach ofensywny schemat i Mateusz Lisowski tylko dostawił nogę.
Potem MOKS miał jeszcze szansę na zmianę wyniku z karnego przedłużonego, ale Jendruczek trafił w poprzeczkę. Lepiej strzał z 10 metrów za 6 faul akumulowany wykorzystali goście w 19 minucie: Wojciech Przybył potężną bombą przełamał ręce Jendruczka, który był bliski wybicia piłki.
W II połowie MOKS atakował, często na połowę rywali wbiegał Jendruczek i Słoneczni mieli przewagę liczebną. Cóż jednak z tego kiedy Kamil Dworzecki bronił jak w transie w sytuacjach wręcz nieprawdopodobnych. Odbijał piłkę jak zaczarowany niezależnie od tego czy strzały szybowały z daleka czy też z kilku metrów.
Golkiper Solnego Miasta w ten sposób wybronił petardę Adriana Citki, Mateusza Lisowskiego oraz Krzysztofa Kożuszkiewicza oraz sprytne uderzenia z kilku metrów Marcin Firańczyka, Kożuszkiewicza i Hryckiewicza.
Na dodatek agresywnie grający białostoczanie szybko złapali 5 fauli i nie mogli zbyt twardo atakować przeciwników. Ci zaś sprytnie przetrzymywali piłkę, strzelali z daleka (na szczęście niecelenie) do pustej bramki MOKS-u i bronili przewagi.
Po meczu i kibice i zawodnicy MOKS nie ukrywali rozczarowania: rywal nie był wymagający i absolutnie w zasięgu. O porażce zadecydowała zdecydowanie słabsza I połowa, zbyt wolne i schematyczne ataki i świetna postawa golkipera z Wieliczki.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – MKF Solne Miasto Wieliczka 1:2 (1:2).

Bramki: Matuesz Lisowski 5:05, Tomasz Bida 1:42, Wojciech Przybył 18:48.
MOKS: Norbert Jendruczek (Jakub Szatyłowicz) - Mateusz Lisowski, Adrian Citko, Krzysztof Kożuszkiewicz, Krystian Dawidziuk, Michał Osypiuk, Krzysztof Mojsik, Mateusz Nakielski, Mateusz Łukasiewicz, Daniel Gajdziński, Marcin Firańczyk, Patryk Hryckiewicz, Damian Grabowski.
MKF Solne Miasto Wieliczka:  Kamil Dworzecki, Wojciech Przybył, Mateusz Mroczka, Paweł Hady, Tomasz Bieda, Konrad Futrak, Paweł Kurowski, Michał Gąsior, Piotr Myszor, Daniel Suchan, Konrad Cebula.

1. Rekord Bielsko-Biała              2     6     19:2
2. Piast Gliwice                         3     6     12:3
3. Gatta Active Zduńska Wola     3     5     9:8
4. Football Club Toruń                 2     4     5:2