Tenis stołowy. Wandżi wygrywa, debiutujący Walaszek jeszcze nie

inne sporty 2017-10-20 17:32:45

- Musimy wygrać, by na dobre nie ugrzęznąć na dole tabeli. Ciężar odpowiedzialności powinien wziąć na siebie Wandżi. Liczymy też, że wreszcie przełamie się Paweł Platonow – mówił przed spotkaniem trener Piotr Anchim.
Po raz pierwszy w białostockiej drużynie w tym sezonie Lotto Superligi wystąpił junior Przemysław Walaszek. Uczeń szkoły rolniczej w której odbywał się pojedynek.

Rozpoczął Wandżi, przeciwko niemu stanął Anglik Andrew Baggaley. Pierwszy set białostoczanin wygrał 11:6. W drugim i trzecim górą znów był zawodnik Dojlid wygrywając 11:8 i 11:9.
Publiczność szalała!

Do stołu podeszła druga para zawodników. Paweł Płatonow kontra
Wiaczesław Burow. Tym razem górą był zawodnik z Bydgoszczy. Pokonując białostoczanina w pierwszym secie 11:4. Drugi set był bardziej wyrównany i białostoczanin kilka razy usyskał nawet przewagę.

Niestety końcówka należała do Burowa, który wygrał 11:8. Trzeci set również wygrał Burow 11:6.

Wszyscy byli ciekawi jak poradzi sobie debiutujący w tym sezonie Superligi Przemysław Walaszek.

Naprzeciw siedemnastoletniego zawodnika Dojlid stanął Tomasz Tomaszuk. Lat 19. Zawodnik z Bydgoszczy również stawia pierwsze kroki w lidze.

Pierwszego seta wygrał zawodnik z Bydgoszczy 11:6. w drugim secie Przemysław Walaszek radził sobie znacznie pewniej. Kiedy popełniał jednak błąd (któż ich nie popełnia!!!) patrzył przepraszająco na trenera! Walcz chłopie! Nie oglądaj się! Walcz!

Trzeci set był pełen emocji. Walaszek prowadzi od samego początku. Ale Tomaszuk jest tuż za nim. W końcówce remis. 9:9. Publiczność zamarła! Dwie szybkie akcje i białostoczanin wygrywa! 11:9!

Czwarty set należał już jednak do zawodnika z Bydgoszczy. Choć nie poszło mu wcale łatwo.

Przemysław Walaszek udziela wywiadu dla Radia Białystok.

- Walczył Pan bardziej z przeciwnikiem czy ze stresem? - pyta dziennikarz
- No stres był ogromny – odpowiada Przemysław Walaszek – Pierwsze dwa sety chyba przespałem. W trzecim się obudziłem, a w czwartym miałem pecha.