» Nie pamiętam hasła | » Zarejestruj się

Informacje

Baja Inter Cars. Jazda po poligonie.

sporty motorowe 2017-10-22 17:51:50

Wytyczona na lotnisku trasa prologu nie sprawiła zawodnikom większych trudności, ale część z nich zaliczyła również wymagający odcinek specjalny na poligonie pod Żaganiem. 

Kalemba

Pierwszy sobotni odcinek to wyznaczony na lotnisku w Szprotawie prolog. Próba liczyła 6,37 km i nie kryła większych terenowych trudności – to równe, dość szybkie partie położone na mało wyboistej, twardej nawierzchni – trawiastej i piaszczystej. Drobne koleiny na zakrętach to dla pojazdów z napędem 4x4 niewielka przeszkoda, ale szybki najazd często kończył się podbiciem auta i jazdą na dwóch kołach.

Poręba 

Wielu z nich przywitało wizytę na poligonie z zadowoleniem, bo – jak twierdzili – mogli przekonać się o stanie nawierzchni na najtrudniejszym odcinku rajdu, który w niedzielę pokonywany ma być dwukrotnie. Rzeczywiście, próba ta nie jest łatwa – w czołgowiskach nie brakuje wody i trzeba wykazać się rozwagą. Nie słyszeliśmy jednak o kłopotach z przejezdnością trasy żagańskiego poligonu.

Zapletal

Najbardziej emocjonujący był pojedynek dwóch teamów: Miroslava Zapletala, który jedzie z Bartoszem Momotem oraz Marcina Łukaszewskiego i Magdy Duhanik (zdecydowali się na start Fordem Rangerem, a nie BMW). Obydwie załogi wręcz frunęły od pierwszych metrów. Na prologu nieco szybszy był Zapletal (5 s przed Łukaszewskim), ale na Karlikach kolejność się odwróciła, a Marcin popisał się piękną kontrą, uzyskując na koniec dnia nieco ponad minutę przewagi. Na trzeciej pozycji spokojnie, ale z niewielką stratą Paweł Molgo, który w tym roku startuje okazjonalnie, ale skutecznie!

Molgo

 

Paweł opowiadał przed rajdem o swojej Toyocie Hilux – ma zmieniony silnik i jest po dużym przeglądzie, jak nowa. Tuż za nimi plasuje się Krzysztof Antończak (TH), a na piątym miejscu – pierwszy w grupie T2 Robert Kufel.

 

Nie brak już oczywiście pechowców. Zaliczają się do nich kierowcy mocnych „T-jedynek”: Dariusz Jedliński czy Zdenek Porizek. W aucie Krzysztofa Bieguna zaraz po starcie rozsypało się sprzęgło.

Soboń

Dla ekip z pucharów Polski (terenówek i baja) w sobotę przewidziany był tylko prolog. W cyklu RPPST na czele znaleźli się Jacek Soboń i Kacper Jeneralski, ale Jakub Jech i Łukasz Kujbida stracili zaledwie 2 s. Najwyżej sklasyfikowaną Dacię prowadził Krzysztof Wicentowicz (zdobywca pucharu Dacii, który zakończył się na poprzedniej rundzie w Szczecinku) – wraz z pilotką Patrycją Brochocką zajmują 8. miejsce w klasyfikacji generalnej (3. w grupie S2).

Wincentowicz

W gronie motocyklistów sporą, bo 20-sekundową, przewagę wypracował Tomasz Dąbrowski, w Q4 najszybszy był Arkadiusz Lindner, zaś wśród pojazdów UTV – Grzegorz Mikuła i Piotr Szczygieł.


W każdej chwili możesz podyskutować na ten temat na naszym forum: http://forum.podlaskisport.pl/
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. PodlaskiSport.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Opinie

Brak opinii.

partnerzy strategiczni

partnerzy

piłka nożna | siatkówka | koszykówka | sporty motorowe | sporty zimowe | sporty wodne | sporty walki | inne sporty | sporty szkolne | katalog firm | forum | fotogaleria