Komplet wyników 30. kolejki KOS

piłka nożna 2008-06-15 22:38:47

W niedzielę ostatnią, 30. ligową kolejkę rozegrali podlascy piłkarze występujący w Klasie Okręgowej Seniorów.

Nadzieje na mistrzostwo "okręgówki" miał Dąb Dąbrowa Białostocka, który zgodnie z przewidywaniami pokonał u siebie Puszczę Hajnówka 1:0 i liczył na stratę punktów gospodarzy w Gródku.

Mistrzem ligi okręgowej została jednak drużyna z Gródka, która pokonała na własnym boisku Kolejarza Czeremcha 3:0. Obie drużyny zapewniły sobie awans do nowej IV ligi, w której spotkają się w najbliższym sezonie.

Bardzo emocjonujące spotkanie rozegrane zostało w Choroszczy, gdzie miejscowa Narew podejmowała KS Wasilków. W pierwszej połowie bramek nie było nam dane oglądać, natomiast drugie 45 minut okazało się o wiele ciekawsze. Gościom już na początku udało się zdobyć dwie bramki i wydawało się, że spokojnie utrzymają wynik do końca spotkania i wywiozą 3 punkty z Choroszczy. W sytuacji, gdy gracz z Wasilkowa minął bramkarza i miał przed sobą pustą bramkę postanowił uderzyć ją za wszelką cenę "z główki" i nieco prowokacyjnie w stosunku do rywala uderzył głową piłkę leżącą na murawie. Sędzia nie uznał bramki i ukarał zawodnika żółtą kartką. Co było dalej? Gospodarze wzięli się "w garść" i pokazali charakter - zdobyli dwie bramki doprowadzając do wyrównania.