BAS wygrywa. I Panie i Panowie.

siatkówka 2017-11-02 13:14:45

To był udany weekend dla białostockiej siatkówki. Obie drużyny ze stolicy Podlasia wygrały mecze w II lidze. Cieszy zwłaszcza wygrana panów z BAS Białystok, którzy grali z AZS UWM Olsztyn i zajmują obecnie 2. miejsce w ligowej stawce.

W sobotę swój mecz wygrały także panie z BAS Kombinat Budowlany, dla których była to pierwsza wygrana w tym sezonie.
Białostoczanie już w pierwszym secie wręcz zdeklasowali akademików z Olsztyn wygrywając seta do 13.
W drugim goście stawili już bardziej zacięty opór, ale BAS wygrał seta do 21. W trzecim secie walka trwała bardzo długo, aż ostatecznie 27:25 górą byli goście.
W czwartym - jak się okazało - ostatnim secie - zmęczeni goście nie mieli już wiele do powiedzenia i BAS wygrał go 25:16.
Nadspodziewanie łatwo poradziły sobie panie z BAS, który w trzech setach pokonały na wyjeździe Spartę Warszawa 3:0. Tylko w pierwszym secie przeciwniczki stawiały twardszy opór przegrywając do 21. Dwa kolejne to pewna przewaga białostoczanek.

II liga mężczyzn: BAS Białystok – AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:13, 25:21, 25:27, 25:16)

II liga kobiet: Sparta Warszawa – BAS Kombinat Budowlany Białystok 0:3 (21:25, 18:25, 17:25)