Sekundy dzieliły od zwycięstwa z liderem!

koszykówka 2017-11-16 07:43:25

Nie powiodło się koszykarzom Żubrów Białystok w 9 kolejce II ligi. Nasza ekipa przegrała na wyjeździe po zaciętej walce w Łodzi z ŁKS AZS UŁ SG 82:85.
Łódzki team jest liderem tabeli i choć Żubry nie były faworytem tego spotkania, to były bardzo blisko zwycięstwa. Zwłaszcza, że od sukcesu dzieliły ich dosłownie sekundy.

Pierwsza kwarta to koszykarskie szachy: dobra gra obronna i seryjne pudła w ataku. defensywnej i wielkiej nieskuteczności w ataku. Lepiej radzili sobie w tym białostoczanie, który prowadzili 12:9. W II kwarcie było już więcej celnych rzutów, ale dalej górą były Żubry, które dzięki trafieniom Krzysztofa Kalinowskiego prowadziły 39:32.
O losach meczu zadecydowała końcówka, kiedy coraz celniej rzucający gospodarze nie tylko odrobili straty, ale uzyskali 3 punktową przewagę. No cóż, następnym razem nam się uda!

1. ŁKS AZS UŁ SG Łódź 9 16 7:2
2. Syntex Księżak Łowicz 8 15 7:1
3. AZS UMCS Lublin 9 15 6:3
4. Tur Basket Bielsk Podlaski 9 14 5:4
5. AZS UJK Kielce 8 13 5:3
6. Żubry Białystok 8 13 5:3
7. Stal Stalowa Wola 8 13 5:3
8. Dziki Warszawa 8 12 4:4