» Nie pamiętam hasła | » Zarejestruj się

Informacje

"Poznaj swój tor" za złotówkę

sporty motorowe 2017-11-28 08:16:58

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w sobotę 2 grudnia w godzinach 9:00-12:00 na Tor Wschodzący Białystok na wydarzenie pod hasłem "Poznaj swój tor". Impreza skierowana jest do osób, które do tej pory nie jeździły po torze. W ten sposób mogą się przekonać, że to doskonałe miejsce, gwarantujące bezpieczne warunki do podnoszenia umiejętności prowadzenia pojazdu. Miejsce - nie tylko dla rajdowców, ale dla wszystkich użytkowników publicznych dróg.

Proponujemy około dziesięciominutową jazdę po torze za symboliczną złotówkę, bez wcześniejszych zapisów.
Jednocześnie na tor będzie wjeżdżało po pięć aut. Kolejne będą szykowały się do jazdy - a właściwie to ich kierowcy, poznając na odprawie zasady panujące na obiekcie.
Rad i wskazówek na temat techniki prowadzenia pojazdu będzie udzielał Paweł Danilczuk z Grupy Rajdowej Felix.
Auta wpuszczamy na tor od godz. 8:15.
O 8:30 rozpoczynamy odprawę dla pierwszych chętnych. Zalecamy przed przyjazdem na obiekt wydrukować i podpisać oświadczenie dostępne na www.miejskoaktywni.pl, bez którego nie można jeździć. Usprawni to zdecydowanie przeprowadzenie wydarzenia.

Po zakończeniu trzygodzinnej sesji otwartej zapraszamy na jazdy w sesjach godzinnych. To nowość na naszym torze dla wszystkich tych, którzy z braku czasu chcą skorzystać z tańszej formy użytkowania obiektu w krótszym czasie.

Program jazd godzinnych wyglądać będzie w przybliżeniu tak:
- rejestracja i odprawa uczestników przed startem - obecność obowiązkowa;
- uczestnicy podzieleni zostają na grupy po maksymalnie 5 samochodów;
- grupy wyjeżdżają na tor na przemian, w sesjach około 10 minutowych.
Koszt uczestnictwa w godzinnych jazdach swobodnych własnym samochodem to 50 zł brutto.

Harmonogram Toru Wschodzący Białystok w dniu 2 grudnia
- 9:00-12:00 - sesja otwarta "Poznaj swój tor"
(godz. 8:30 - 8:55 - odprawy dla pierwszych chętnych);
- 12:30-13:30 - I sesja jazd swobodnych;
- 14:00-15:00 - II sesja jazd swobodnych.

W niedzielę 3 grudnia zapraszamy z kolei na sesję dla początkujących.
Zastanawiasz się, czy można być dobrym kierowcą bez prawa jazdy?
Przedstawiamy sposób na opanowanie umiejętności jazdy samochodem nawet bez posiadania uprawnień, bo na Torze Wschodzący Białystok przy spełnieniu pewnych wymagań uczyć się mogą także ci, którzy nie mają uprawnień lub dawno z nich nie korzystali. Nasi pracownicy na odprawie udzielą wskazówek, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po torze, odpowiedzą też na Państwa pytania w trakcie trwania sesji.
Osoba, która nie ukończyła 18. roku życia może skorzystać z toru wyłącznie za zgodą i w obecności opiekuna prawnego lub osoby upoważnionej pisemnie przez tego opiekuna. W trakcie jazdy opiekun znajduje się na fotelu pasażera w pojeździe. Pierwsze jazdy dla początkujących udostępniamy w niedzielę 3 grudnia w godz. 10:00-12:00. Zapisy i szczegółowe informacje na naszej stronie www.miejskoaktywni.pl.

Tor Wschodzący Białystok zlokalizowany jest przy ul. Ciołkowskiego, tuż obok białostockiego Aeroklubu. Jest to obiekt o nawierzchni asfaltowej, o długości pętli około 930 m i szerokości 10-12 m. Przeznaczony jest w głównej mierze do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe, które umożliwiają dodatkowe kombinacje wyznaczenia tras jazdy.
Tor Wschodzący Białystok to projekt, który został wytypowany do realizacji przez samych mieszkańców w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2015. W głosowaniu białostoczan zajął czwarte miejsce i otrzymał ponad trzy i pół tysiąca głosów. Od dnia otwarcia obiektu, tj. od 17 listopada udostępniliśmy naszym klientom już dziesięć dwugodzinnych sesji, z których skorzystało 83 kierowców.

Czekamy na sugestie i propozycje dotyczące funkcjonowania obiektu pod nr tel. 699 677 115 i mailem tor@bosir.bialystok.pl.


W każdej chwili możesz podyskutować na ten temat na naszym forum: http://forum.podlaskisport.pl/
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. PodlaskiSport.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Opinie

Brak opinii.

partnerzy strategiczni

partnerzy

piłka nożna | siatkówka | koszykówka | sporty motorowe | sporty zimowe | sporty wodne | sporty walki | inne sporty | sporty szkolne | katalog firm | forum | fotogaleria