Tenis stołowy. Przegrywamy z każdym, jesteśmy na dnie tabeli

inne sporty 2017-12-03 09:59:03

To już jest klęska... Białostockie Dojlidy Wschodzący Białystok zaliczyły kolejną porażkę w Superlidze tenisa stołowego. Białostoczanie we wtorek ulegli mistrzom Polski Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki 0:3. W czwartek przegrali z sąsiadem w dole tabeli - Wartą Kostrzyń 1:3, W obu przypadkach nie pomogły nawet własne ściany.

We wtorek mistrz Polski okazał się za silny, a Dojlidy przeżyły pierwszą w tym sezonie porażkę, w której nie ugrały nawet jednego seta.
Najlepiej we wtorek w podlaskiej ekipie zaprezentował się Soumyajit Ghosh, który przegrał Han Chuanxi po pięciosetowej bardzo zaciętej walce. Bardzo kiepsko wypadł Wandżi. Kapitan naszego zespołu  Wang Zeng Yi gładko uległ Danielowi Górakowi 0:3. Zawiódł też kolejny raz Białorusin Paweł Platonow, który równie gładko przegrał swoją partię.
W czwartek rywal - Warta Kostrzyń - była absolutnie w zasięgu Dojlid. A jednak skończyło się katastrofą i porażką 1:3. Brak nawet jednego punktu zepchnęło Dojlidy na samo dno tabeli. W tych okolicznościach wydobyć się z tego miejsca będzie szalenie trudno.
Czwartkowy mecz zaczął się od przygnębiającej porażki Ghosha z Danielem Bąkiem 1:3. Niestety zawiódł także i Wandżi, który w tym samym rozmiarze poległ z Siu Lam. Nadzieje wlał w serca Płatonow, który pokonał Jakub Perka po bardzo zaciętej walce 3:2 ostatniego seta wygrywając na przewagi. Niestety w czwartej grze znowu zawiódł Ghosh przegrywając 1:2. Ostatniego seta nasz zawodnik przegrał w zasadzie bez walki: do 4.

Dojlidy Wschodzący Białystok – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Wang Zeng Yi – Daniel Górak 0:3 (9:11, 6:11, 4:11)
Soumyajit Ghosh – Han Chuanxi 2:3 (4:11, 11:13, 11:8, 11:3, 9:11)
Paweł Platonow – Pavel Sirucek 1:3 (8:11, 6:11, 11:6, 8:11)

Dojlidy Wschodzący Białystok - Warta Kostrzyń 1:3.
Soumyait Ghosh  - Daniel Bąk 1:3 (7:11, 8:11, 13:11, 5:11)
Zeng Yi Wang - Siu Lam 1:3 (8:11, 11:9, 4:11, 14:16)
Pawel Platonow - Jakub Perek 3:2 (9:11, 11:5, 7:11, 11:5, 14:12)
Soumyait Ghosh - Siu Lam 1:2 (11:9, 7:11, 4:11)