KS Michałowo nie dało rady reprezentacji Łotwy

piłka nożna / Michałowo 2008-07-03 21:04:54

W rozegranym dziś towarzyskim spotkaniu piłki nożnej kobiet zawodniczki KS Michałowo przegrały na własnym boisku z reprezentacją Łotwy do lat 19 aż 1:7. Po fatalnej pierwszej połowie, w której piłkarki z naszego województwa straciły aż 5 bramek w drugiej odsłonie zagrały już nieco lepiej, jednak nie uchroniło to przed ostateczną wysoką przegraną.

Początek spotkania, jak przystało na występ drużyny narodowej zaczął się od odegrania hymnów – najpierw łotewskiego a później, mimo iż spotkanie rozgrywał jedynie zespół ligowy z naszego kraju, polskiego.
Warto wspomnieć, iż kadra Michałowa była niekompletna. W zasadzie zespół dysponował tylko 11 zawodniczkami gotowymi do gry, toteż brakowało piłkarek, które by mogły zasiąść na ławce rezerwowych. Łotyszki nie miały takich kłopotów kadrowych.

Pierwsza polowa przebiegała wyraźnie pod dyktando młodych Łotyszek, które nad michałowiankami zdecydowanie górowały jeśli chodzi o warunki fizyczn. Już kilka minut po pierwszym gwizdku sędziego zdobyły prowadzenie. Gospodynie ani przez chwile nie sprawiły przeciwniczkom kłopotu i traciły gola za golem by ostatecznie zakończyć pierwszą połowę z pięcioma straconymi bramkami.

W drugiej odsłonie do głosu doszły piłkarki KS Michałowo. Potrafiły przeprowadzać dokładne akcje co zaowocowało bramką zdobytą przez Sylwię Gorbacewicz. W zdobyciu tego honorowego gola ewidentnie pomogła łotewska bramkarka popełniając spory błąd, który kosztował ją utratę bramki. W dalszych fragmentach spotkania łotewskie zawodniczki zdobyły jeszcze dwa gole i ostatecznie zwyciężyły po zdecydowanie nierównej walce 7:1.