» Nie pamiętam hasła | » Zarejestruj się

Informacje

Baseball w Augustowie i Rajgrodzie

inne sporty / Rajgród 2007-12-05 19:33:27

Międzynarodowe zawody w tej mało spotykanej dziedzinie sportu w Polsce odbyły się w dniach 30 listopada i 1 oraz 2 grudnia 2007 r.

Rozpoczęły się w piątek 30 listopada w tzw. Kręgielni w Augustowie, a po południu tego samego dnia wszyscy uczestnicy przenieśli się do Gimnazjum im. Ks. Józefa Radwańskiego w Rajgrodzie.

Zawodnicy i opiekunowie zakwaterowani zostali w szkole, a mecze w baseballa odbywały się na hali sportowej.W turnieju udział wzięły trzy reprezentacje z Polski i trzy reprezentacje z sąsiedniej Litwy.

W wyniku trzydniowej rywalizacji sędziowie / sędzią głównym był Jakub Dyszkiewicz z Kutna / ustalili następującą kolejność drużyn:

1 miejsce – WILNO – II – Litwa
– najlepszy zawodnik : Widmantas Kołduba

2 miejsce – AUGUSTÓW – Polska
– najlepszy zawodnik : Maciej Zalewski

3 miejsce – RUKLA – Litwa
– najlepszy zawodnik : Paulus Nenartowiczius

4 miejsce – WARSZAWA – Polska
– najlepszy zawodnik : Daniel Karwan

5 miejsce – WILNO – I – Litwa
– najlepszy zawodnik : Justinas Sabalis

6 miejsce – WITNICA – Polska
– najlepszy zawodnik : Dominik Sowała

Trenerem zwycięskiego zespołu z Wilna jest Wermidas Neverauskas, natomiast najlepszą polską drużynę w tym turnieju : „Kruki”- Augustów przygotowali : Arkadiusz Kawka i Lech Borys. Drużynę z Warszawy o sympatycznej nazwie „Jelonki” trenuje Prezes Uczniowskiego Klubu Baseballu Giedymin Wróblewski.

To on w rozmowie z dyrektorem Gimnazjum w Rajgrodzie mgr Zygmuntem Tarnackim zasugerował, że można pokusić się o budowę boiska do baseballu przy szkole, w tak uroczym miejscu nad jeziorem rajgrodzkim. Podobnie pięknym położeniem szkoły zachwycali się goście z Litwy, którzy twierdzili, że to wspaniałe miejsce do rozgrywania turniejów w baseballa, czyli w popularny futbol amerykański.

Wszyscy goście podkreślali też wspaniałą gościnność gospodarzy i znakomitą rajgrodzką kuchnię.Młodzież z Polski i także Litwy określała to jednym i takim samym słowem : super!

W uroczystości zakończenia Międzynarodowych Mistrzostw Baseballa uczestniczył sekretarz Gminy Rajgród Mieczysław Gisztaroicz. Przekazał w imieniu Burmistrza Rajgrodu Czesława Karpińskiego (który nie mógł osobiście przybyć)  i własnym gratulacje najlepszym drużynom, zawodnikom i ich trenerom. Wyraził zadowolenie i podziękowanie za to, że na pięknej ziemi rajgrodzkiej mógł odbyć się turniej w baseballu i to w międzynarodowej obsadzie.

Wręczył najlepszym medale i puchary, oraz wszystkim zawodnikom i gościom piękną ilustrację Rajgrodu z lotu ptaka.

Na zakończenie podziękowanie gospodarzom za gościnne przyjęcie, opiekunom drużyn za pomoc w organizacji turnieju i wszystkim uczestnikom mistrzostw za prawdziwie sportową rywalizację podziękowała Pani Bożena Borys z Augustowa – główny inicjator i organizator całej imprezy sportowej. 

Natomiast dyrektor szkoły mgr. Zygmunt Tarnacki  stwierdził, że rajgrodzkie Gimnazjum jest otwarte na podejmowanie ciekawych inicjatyw, również sportowych i jest gotowe na kontynuowanie i także rozszerzenie współpracy w dziedzinie nietypowego sportu w Polsce jakim jest baseball.

autor: Zygmunt Tarnacki, źródło: e-grajewo.pl


W każdej chwili możesz podyskutować na ten temat na naszym forum: http://forum.podlaskisport.pl/
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. PodlaskiSport.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Opinie

 • Anonim
  2016-04-26 04:33:09
  192.243.55.133

  Komentarz zablokowany.

 • Anonim
  2016-04-09 15:53:03
  192.243.55.133

  Komentarz zablokowany.

 • Anonim
  2016-03-31 22:46:20
  192.243.55.130

  Komentarz zablokowany.

partnerzy strategiczni

partnerzy

piłka nożna | siatkówka | koszykówka | sporty motorowe | sporty zimowe | sporty wodne | sporty walki | inne sporty | sporty szkolne | katalog firm | forum | fotogaleria