Sparingi: Jagiellonia vs Sokół Aleksandrów Łódzki 3:0

piłka nożna / Gutów Mały 2008-07-08 22:03:39

Przebywający na zgrupowaniu piłkarze białostockiej Jagiellonii rozegrali kolejną grę kontrolną. Tym razem podopieczni Michała Probierza bez większych problemów poradzili sobie z drugoligowym Sokołem, wygrywając 3:0.

Pierwszą bramkę dla Jagiellonii już w 15 minucie uzyskał Ensar Arifović, wykorzystując podanie Dariusza Jareckiego. Pomocnik ten obok asysty, zapisał na swym koncie także trafienie, w 25 minucie gry pokonał bramkarza rywali zachowując najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu podbramkowym. Wynik meczu w na niecałe dziesięć minut przed ładnym strzałem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ustalił Thiago Cionek.

W spotkaniu szkoleniowiec żółto-czerwonych mógł przyjrzeć sie grze zawodników, którzy są testowaniu. Na boisku zaprezentowali się: 21-letni bramkarz z Austrii Wiedeń, Bartłomiej Kuru, występujący dotychczas w ŁKS Łódź, napastnik Adam Ciesielski oraz pochodzący z Serbii Damir Kojasević. O przydatności do drużyny sprawdzanych piłkarzy w niedługim czasie zadecyduje trener Probierz.

Niewykluczone jest, że w Białymstoku zagra kolejny Brazylijczyk, a mianowicie Edi Andradina, dotychczas broniący barw Korony Kielce. O ile uda się napastnikowi rozwiązać kontrakt z dotychczasowym pracodawcą, powinien być sporym wzmocnieniem ofensywy Jagiellonii.

Jagiellonia Białystok – Sokół Aleksandrów Łódzki 3:0 (2:0)
Arifović 15’, Jarecki 25’, Cionek 82’,

Jagiellonia: Kuru – Łatka (46’ Lewczuk), Staňo (46’ Pacan), Skerla (46’ Nawotczyński), Norambuena (46’ Cionek), Dzienis (46’ Niedziela), Everton (46’ Markiewicz), Hermes (46’Zawistowski), Jarecki (46’ Retusz), Kojasević (46’ Tumicz), Arifović (46’ Cieśliński)

na podstawie: własne oraz jagiellonia.pl