Sparingi: Jagiellonia gromi na koniec zgrupowania

piłka nożna / Gutowo Małe 2008-07-11 15:15:23

W drugim z rozegranych dziś spotkań kontrolnych, piłkarze białostockiej Jagiellonii wysoko, bo aż 5:1, pokonali przygotowującą się występującą do występów w nowej II lidze, Gawin Królewską Wolę.

Białostoczanie szybko wyszli na prowadzenie. W 6. minucie spotkania bramkę zdobył Łukasz Tumicz. Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Gdy wydawało się, że zakończy się ona prowadzeniem „Żółto-czerwonych” stojący w bramce Jagi Gikiewicz sfaulował w polu karnym w akcji sam na sam przeciwnika. Sędzia podyktował rzut karny i chwilę później mieliśmy wyrównanie.

Po przerwie trener Michał Probierz delegował na plac gry nowych zawodników: Kudryckiego, Nawotczyńskiego, Jareckiego i Matuszka. Korekty pozytywnie wpłynęły na grę białostoczan. W 58. minucie kontuzjowany Jarecki opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Pacan. Kilka chwil później Zawistowski został sfaulowany w polu karnym. Do jedenastki podszedł Pacan i było 2:1.

Później w przeciągu 6 minut białostoczanie zdobyli 3 bramki. Najpierw Falkowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i po kilku próbach, które obronił golkiper Gawina, nasz zawodnik w końcu skierował piłkę do siatki rywala. Później miała miejsce ładna akcja lewą stroną boiska, podczas której Zawistowski dorzucił piłkę na piąty metr. Rezultatem była bramka samobójcza, a jej autorem okazał się  Piotr Górski W 72. minucie spotkania Igor Lewczuk przeprowadził świetny rajd prawą flanką mijając kilku rywali po czym dograł do Niedzieli. Ten podał do Falkowskiego, który podwyższył wynik na 5:1.

Jagiellonia Białystok – Gawin Królewska Wola 5:1 (1:1)
Tumicz 6’, Pacan 61’ (k), Falkowski 66’, 72’ Górski 68’(samobójcza) -

Jagiellonia: Rafał Gikiewicz (46' Maciej Kudrycki) – Igor Lewczuk, Thiago Cionek, Marcin Pacan ( 46' Łukasz Nawotczyński), Krzysztof Król (46' Dariusz Jarecki, 58' Marcin Pacan), Paweł Zawistowski, Jacek Falkowski, Jacek Markiewicz, Robert Szczot (38’ Michał Retusz), Bartłomiej Niedziela, Łukasz Tumicz (46' Szymon Matuszek)