Sparing: Wissa Szczuczyn - ŁKS Łomża 0:2 (0:1)

piłka nożna / Szczuczyn 2008-07-14 17:35:34

W swoim pierwszym przedsezonowym sparingu piłkarze LKS Łomża pokonali na wyjeździe Wissę Szczuczyn 2:0.

Przez całe spotkanie przewaga ŁKS-u nie podlegała dyskusji. Biało-czerwoni od początku atakowali rywali i w 18 minucie mogli wyjść na prowadzenie, jednak Marcin Gałązka nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Grygoruku. Zawodnik ten w 40 min wziął sprawy w swoje ręce i wykończył ładną akcję ŁKS-u, kierując z 2 metrów piłkę do pustej bramki. W drugiej połowie obaj trenerzy dali szansę na pokazanie się młodym zawodnikom i tempo meczu spadło. Łomżynianie nadal częściej atakowali i przypieczętowali swoje zwycięstwo w 82 min, gdy na 2:0 podwyższył Laskowski.

W szeregach ŁKS-u wystapiło wielu testowanych zawodników: Wojciech Długołęcki (bramkarz, MKS Małkinia), Karol Salik (bramkarz, Nadnarwianka Pułtusk), Jarosław Polak (obrońca, występował w drużynach młodzieżowych Legii Warszawa), Damian Stachurski (pomocnik, MKS Małkinia), Piotr Orliński (pomocnik, ostatnio grający w Grecji) oraz Michał Grygoruk (pomocnik, wychowanek Jagiellonii Białystok).

Wissa Szczuczyn – ŁKS Browar Łomża 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - Grygoruk [40], 0:2 - Laskowski [82]

Wissa: Zyskowski (46 Łepkowski) – D. Doliwa (46 Wojsław), A. Doliwa, Walendzik (46 Moczadło), Dobrycki, Marcinkiewicz (46 Orłowski), I. Piwko (46 P. Piwko), Ł. Świderski, Dobrzycki – E. Świderski, Łapiński.

ŁKS: Salik – Galiński, Jurgielewicz, Polak, Możarowski (60 Płatuński) – Gałązka (61 Sowa), Stachurski (30 Chludziński, 78 Antolak), Rydzewski (46 Łuba), Cychol – Orliński (67 Rydzewski), Grygoruk (46 Tercjak, 78 Laskowski).