Górnik Łęczna - Wigry Suwałki 1:0

piłka nożna / Białobrzegi 2008-07-16 15:13:57

Kolejny mecz kontrolny suwalskich Wigier i minimalna porażka z silnym pierwszoligowym Górnikiem Łęczna, jednym z kandydatów do awansu do ekstraklasy. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka przegrali w Łęcznej 0:1, ale momentami, szczególnie w pierwszej połowie, byli zdecydowanie lepsi od gospodarzy.

Jedyna bramka padła w 59 minucie. Meczem z Górnikiem Wigry zakończyły obóz przygotowawczy z Białobrzegach koło Radomia.

Górnik Łęczna- Wigry Suwałk 1:0 (0:0)

Wigry:
Masłowski- Bucholc, Rogoziński, Makarewicz, Bajko- Danilczyk, Rybkiewicz, Makuszewski ( 70 Juzwa), Nowak (46 Cimochowski, 51 Lauryn)- Świerzbiński (70 Walicki), Ołowniuk ( 70 Stasiak).

- Rozegraliśmy naprawdę dobry mecz, szczególnie w pierwszej połowie. Znakomite sytuacje mieli Makuszewski i dwukrotnie Ołowniuk. Szkoda, że nie udało się ich wykorzystać, bo w drugiej połowie gospodarze zmienili cały skład i zaczęli dochodzić do głosu. W 59 minucie ładnym strzałem pod poprzeczkę zdołali pokonać Masłowskiego - powiedział Zbigniew Kaczamarek, trener Wigier. - Martwi mnie groźna kontuzja Cimochowskiego, który już po pięciu minutach musiał opuścić boisko. Jednak ogólnie jestem bardzo zadowolony z przygotowań i postawy drużyny w kilku ostatnim meczach kontrolnych, szczególnie w tym ostatnim, z Górnikiem - dodał trener.

Wigry są już w drodze do Suwałk. Po powrocie z obozu piłkarze będą trenować na własnych obiektach. Przygotowania urozmaici mecz z trzecioligową Warmią Grajewo. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o 15.00 na stadionie przy ul. Zarzecze w Suwałkach. Tydzień później zacznie się liga. W pierwszym meczu o drugoligowe punkty Wigry zagrają w Brzesku z tamtejszym Okocimskim. O występy na własnym stadionie piłkarze i kibice mogą być spokojni. Suwalski klub otrzymał właśnie od wydziału licencji klubowych PZPN stosowną licencję na grę w drugiej lidze.