Wygrane Pogoni Łapy i Warmii Grajewo w sparingach

piłka nożna / Uhowo 2008-07-23 22:38:59

III-ligowa Pogoń Łapy rozegrała dziś swój drugi sparing. Zawodnicy z Łap wypadli w nim znacznie lepiej niż przed dziesięcioma dniami w Mielniku, wygrywając wysoko na boisku w Uhowie beniaminka nowej IV ligi – Znicz Suraż 4:0.

Tylko w pierwszej połowie surażanie prowadzili wyrównany pojedynek. Pomimo ambitnej gry pierwszą połowę spotkania przegrali 1:0 po bramce Łukasza Głowickiego. Po przerwie na boisku dominowała Pogoń.

W 51 min. pięknym strzałem, w okienko bramki Kowalewicza, z rzutu wolnego popisał się grający trener Sławomir Lewicki. W drugiej połowie Znicz zaledwie dwukrotnie zagroził bramce Pogoni, jednak były to wyśmienite sytuacje - przysłowiowe ”setki”. Natomiast łapianie swoją przewagę udokumentowali w ostatnich minutach meczu. W 79 min. swoją pierwszą bramkę w seniorskiej drużynie zdobył Paweł Kul (młodszy brat Łukasza), a w 82 min. wynik spotkania ustalił Robert Roszkowski.

Pogoń Łapy: Ciulkin - Gąsowski, Gumieniak, Piwko, Kulesza - Demiańczuk, Głowicki, Miłosiewicz, Karłuk - Perkowski, Minow

Na zmiany wchodzili: H. Łapiński, A. Łapiński, Makowski, Rząca, P. Kul, Halicki, Lewicki, Kozicz, Kochanowski, Roszkowski, Ł. Kul.

Dziś walczyli także inni z podlaskich III-ligowców. W meczu kontrolnym Warmia Grajewo pokonała na własnym boisku augustowską Spartę 3:1.