Sparing: Jagiellonia - Lechia Gdańsk 2:1 (0:1)

piłka nożna / Olsztynek 2008-07-26 19:13:14

Jagiellonia Białystok pokonała w rozegranym w Olsztynku meczu sparingowym Lechię Gdańsk 2:1. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył sprowadzony przed sezonem do klubu ze stolicy Podlasia Ensar Arifović.

Przypomnijmy, że pierwotnie w dniu dzisiejszym miała zostać rozegrana inauguracyjna kolejka ekstraklasy. Jednak wobec decyzji PKOL-u „przywracającej” w rozgrywki czołowych ekip Zagłębie Lubin, sprawiła, że większość zespołów rozgrywało dzisiaj spotkania kontrolne.

Panujący upał sprawił, że przez większość czasu spotkanie przebiegało w sennej atmosferze. W pierwszej połowie nieco lepsze wrażenie sprawili gdańszczanie co udokumentowali zdobytą bramką w 35. minucie spotkania. W drugiej odsłonie przebudzili się białostoczanie, którzy zaczęli częściej konstruować szybkie akcje. Szczególnie groźna była prawa strona naszego zespołu, ataki tą flanką w wykonaniu Jagiellonii w szczególności sprawiały problemy dzisiejszym rywalom „Żółto-czerwonych”. W 71 min. po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wykonywanego przez Jareckiego, Ensar Arifovic stojący przy krótkim słupku bramki Lechii znalazł się w odpowiednim miejscu pola karnego i z najbliższej odległości głową skierował piłkę do siatki przeciwników. W 80. minucie napastnik z Bośni wyszedł na czystą pozycję i w sytuacji sam na sam na sam z bramkarzem Lechii nie dał mu szans i mieliśmy 2:1. Jagiellonia do końca spokojnie kontrolowała grę na boisku i dowiozła do końca zwycięstwo z innym zespołem ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 2:1 (0:1)

Bramki: - 0:1 - Andrzej Rybski [35], 1:1 - Ensar Arifović [71], 2:1 - Ensar Arifović [80].

Jagiellonia Białystok: Lech (75. Kudrycki) - Łatka (69. Lewczuk), Skerla, Stano, Norambuena (46. Jarecki) - Dzienis, Everton, Hermes, Szczot (69. Matuszek) - Falkowski (46. Niedziela) - Arifović.

Lechia Gdańsk: Kapsa - Piątek, Wołąkiewicz, Midzierski, Kosznik - Kalkowski, Trałka, Kasperkiewicz, Rybski, Rogalski- Buzała. Grali również: Bąk, Sobański, Miklosik, Cacić, Szałęga, Wiśniewski, Hirsz, Cetnarowicz, Brede, Manuszewski, Andruszczak, Kawa.