II liga: Pelikan - Freskovita 2:1 (1:0)

piłka nożna / Łowicz 2008-07-27 17:46:23

W pierwszym meczu sezonu Freskovita Wysokie Mazowieckie przegrała na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 2:1 (1:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Radosław Stencel oraz Przemysław Cichoń, zaś honorową bramkę dla gości z rzutu karnego strzelił Dzidosław Żuberek.

W pierwszych 45 minutach gry wyraźnie lepsi byli goście, którzy stwarzali sobie sporo dobrych okazji. Jakuszewski i Karwacki mogli nie raz pokonać Ludwikowskiego jednak ciagle utrzymywał się bezbramkowy remis. Na pierwsza bramkę kibice gospodarzy czekali aż do końcowych minut pierwszej połowy i ku ich uciesze na prowadzenie wyszli gospodarze. Gola zdobył w 42. minucie Radosław Stencel, który debiutował w tym meczu w zielono-białych barwach. Na 2:0 w 62. minucie podwyższył Przemysław Cichoń. Goście skuteczny atak przeprowadzili w 70. minucie, po którym Żuberek  został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany, ale to było wszystko na co było stać gości w tym meczu.

Pelikan Łowicz – Freskovita Wysokie Mazowieckie 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Stencel [42], 2:0 – Cichoń, 2:1 – Żuberek [70-k]

Pelikan: Marcin Ludwikowski, Maciej Pastuszka, Przemysław Michalski (83' Tomasz Styszko), Zbigniew Czerbniak, Paweł Bojaruniec, Robert wilk, Przemysław Cichoń, Michał Łochowski, Dariusz Kozubek, Piotr Grzelczak, Radosław Stencel (90' Radosław Kowalczyk).

Freskovita: Artur Holewiński, Adrian Bartkiewicz, Bartosz Jurkowski, Przemysław Kołłątaj, Hubert Karwacki (46' Michał Twardowski), Rafał Szczepanik, Krzysztof Zalewski (70' Karol Janik), Łukasz Jegliński, Eugeniusz Kołodziejczyk (60' Marcin Trzaskalski), Dzidosław Żuberek, Tomasz Jakuszewski.

Sędzia: Michał Woś (Zamość)