II liga: Okocimski Brzesko - Wigry Suwałki 3:3 (2:1)

piłka nożna / Brzesko 2008-07-27 19:21:11

W swoim pierwszym meczu w II lidze Wigry Suwałki zremisowały na wyjeździe z Okocimskim Brzesko 3:3 (2:1). Ambitna gra do końca w wykonaniu suwalczan sprawiła, że mogą się oni cieszyć ze zdobytego historycznego, pierwszego punktu na tym szczeblu rozgrywkowym.

Wigry zaatakowały od początku spotkania rywala i to goście częściej przebywali na polu karnym przeciwnika. Szczególnie aktywny był atak przyjezdnych Świerzbiński – Ołowniuk a także wspomagający ich z linii pomocy Niewulis z Makuszewskim. Mimo dominacji piłkarzy z Suwałk, pierwsi gola zdobyli gospodarze. Gola na 1:0 zdobył w 22. minucie Piotr Kajda. Wigry odpowiedziały błyskawicznie. Bardzo dobrą akcję prawą stroną przeprowadził Bajko i Daniel Ołowniuk z najbliższej odległości strzałem głową wyrównał stan rywalizacji na boisku. Następnie kilka groźnych akcji przeprowadzili gospodarze, min w sytuacji sam na sam znalazł się strzelec gola dla Okocimskiego ale tym razem górą był Masłowski. Grający bardzo dobre zawody Kajda dał się we znaki gościom w 36. minucie. Aktywny dziś gracz z Brzeska został sfaulowany w polu karnym a gola z rzutu karnego zdobył Szczoczarz.

Druga część spotkania zaczęła się od kilku sytuacji, jakie stwarzały sobie naprzemiennie oba zespoły. W 55 minucie ponownie kibice Okocimskiego mieli powody do radości. Błąd popełnił Rybkiewicz , a nie kto inny jak Piotr Kajda popędził w kierunku pola karnego Wigier, ograł Masłowskiego i było 3:1. Goście znaleźli się w nienajlepszej sytuacji, gdyż przegrywali dwoma bramkami, a do końca spotkania pozostało nieco niewiele ponad pół godziny gry. W 60 minucie doszło do ważnego momentu w tym spotkaniu. Za Rybkiewicza na boisko wszedł Drągowski, który już po kilku minutach strzałem z dystansu starał się zaskoczyć bramkarza gospodarzy. W 75. minucie meczu Ołowniuk dostrzegł Drągowskiego, a ten przepięknym strzałem ponad 25 metrów umieścił piłkę w okienku bramki przeciwników i na kwadrans przed końcem spotkania piłkarzom z Suwałk brakowało tylko jednej bramki do wyrównania strat. 5 minut później, zdekoncentrowana sytuacją na boisku, defensywa z Brzeska nieprzepisowo powstrzymała w polu karnym Świerzbińskiego. Do piłki podszedł Drągowski i pewnie wykorzystał rzut karny. W końcówce spotkania oba zespoły próbowały stworzyć sobie dogodną sytuację do zdobycia prowadzenia, ale bez większych efektów. Ostatecznie mecz Okocimskiego z Wigrami skończył się wysokim bramkowym remisem 3:3.

Okocimski Brzesko - Wigry Suwałki 3:3 (2:1)
1:0 – Kajda [22], 1:1 – Ołowniuk [24], 2:1- Szczoczarz [37-k], 3:1 – Kajda [55], 3:2 – Drągowski [71], 3:3 – Drągowski [76]
Żółte kartki: Drozd, Jagła (Okocimski)

Okocimski: Kozioł – Jagla, Drozd, Zontek, Kočiš , - Szczoczarz, Ogar, Kajca, Kozieł – Krzak(80’ Kucharzyk), Kajda

Wigry: Masłowski - Bucholc, Rogoziński, Makarewicz, Bajko - Makuszewski, Danilczyk, Rybkiewicz(60’ Drągowski), Niewulis – Ołowniuk(88’ Stasiak), Świerzbiński,

Sędziował: Wajda (Dolnośląski ZPN)