Jagiellonia przegrywa w Grodzisku

piłka nożna / Białystok 2007-12-08 18:14:19

W ostatnim ligowym spotkaniu tego roku Jagiellonia przegrała na wyjeździe Groclinem Grodzisk Wielkopolski 1-3.

Mecz rozpoczął się od ataków zespołu gospodarzy, którzy od początku przejęli inicjatywę i chcieli jak najszybciej wyprowadzić swoja drużynę na prowadzenie. Długo nie trzeba było czekać. W pierwszym groźnym ataku miejscowych n posterunku był Banaszyński który nie dał zaskoczyć się Sikorze, ale już w 16 minucie spotkania musiał skapitulować. Z rzutu rożnego dośrodkował Majewski, w stronę bramki dośrodkował jeszcze Iwanowski a Kozioł strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Jagi.

Po strzeleniu bramki miejscowi nie zamierzali spoczywać na laurach i w dalszym ciągu dążył ido podwyższenia wyniku. W osiem minut po strzeleniu pierwszego gola Banaszyński musiał ponownie skapitulować. Ponownie po stałym fragmencie gry. Ładnie dośrodkował w stronę bramki Lato a gola wykorzystując zamieszanie w polu karnym zdobywa Piechniak. Wydawać by się mogło, że po straconych dwóch bramkach Jagiellonia ruszy do frontalnego ataku. Niestety ale nic takiego się nie wydarzyło. Próby skonstruowania jakiejkolwiek akcji pełzły na niczym.

Dodatkowo zdobyli trzeciego gola ustanawiając w praktyce wynik spotkania. W 37 minucie meczu Adrian Sikora strzałem z woleja po podaniu Piechniaka zdobywa swojego być może pożegnalnego gola w barwach Dyskobolii. Do końca spotkania wynik meczu nie uległ zmianie. Jagiellonia nie umiała znaleźć sposobu na to aby przedrzeć się pod bramkę rywali i pokusić się o zmianę niekorzystnego wyniku.

Druga odsłona meczu ponownie rozpoczęła się od ataków gospodarzy i zaczęło pachnieć wynikiem jaki był w Krakowie. Jednak albo na posterunku był popularny Banan albo zawodnicy gospodarzy razili nieskutecznością i niedokładnością. Po obiecującym początku tempo gry opadło. Jaga głównie za sprawa wprowadzonego po przerwie Sotirovica zaczęła w końcu grac tak jak potrafi.

To właśnie Sotirovic trafił w 75 minucie do siatki gospodarzy, jednak sędzia nie uznał bramki uznając, że została zdobyta ze spalonego.

Co się odwlecze to nie uciecze.

Serbski napastnik dopiął w końcu swego i w 82 minucie spotkania zmniejszył rozmiary porażki strzelając dla Jagiellonii honorową bramkę.

W dalszej części meczu wynik ni uległ już zmianie i Jagiellonia podobnie jak w pierwszym spotkaniu uległa Dyskobolii 1-3. Kolejne ligowe spotkanie Jaga rozegra już w lutym 2008r.

Artur Płatek

Sędziowali: Mariusz Podgórski (główny) oraz Kamil Muniak i Mariusz Jasina (na liniach - wszyscy Dolnośląski ZPN)

Widzów: ok. 500 (w tym ok. 100 z Białegostoku).