II liga: ŁKS Łomża - Stal Poniatowa 2:1 (0:1)

piłka nożna / Łomża 2008-07-30 19:46:27

W swoim pierwszym meczu w nowej II lidze drużyna ŁKS Łomża pokonała na własnym boisku beniaminka - Stal Poniatową 2:1. Odniesione zwycięstwo jest o tyle ważne, że pozwoli poprawić morale wśród piłkarzy, działaczy i kibiców, którzy zdają sobie sprawę z licznych problemów, z jakimi od dłuższego czasu zmaga się klub z Łomży.

Od początku spotkania zespół gospodarzy dyktował warunki gry. W trakcie pierwszej części spotkania mecz był dwukrotnie przerywany z powodu wywieszenia przez kibiców gospodarzy flagi z obraźliwymi hasłami w stronę PZPN-u. Nie wpływało to korzystnie na poczynania obu zespołów na boisku, które nie mogły złapać odpowiedniego rytmu meczowego. Pod koniec pierwszej części gry do głosu doszli goście. Najpierw szczęścia pod bramka rywali próbowali Konrad Gołębiowski i Marcin Nowak. Tuż przed gwizdkiem arbitra kończącego pierwsze 45 minut z narożnika boiska dośrodkował Tomasz Wojcik, w polu karnym zza obronców gospodarzy wybiegł Stręciwik i silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi ŁKS-u.

Gospodarze źle zakończyli pierwszą połowę, lecz bardzo dobrze zaczęli drugą odsłonę pojedynku ze Stalą. ŁKS wyprowadził szybką akcję, dzięki której wyrównującą bramkę zdobył Mariusz Siara. Od tego momentu nerwy wkradły się w poczynania przyjezdnych, którzy zaczęli "kolekcjonować" żółte kartki. W 61. minucie Kamil Strzyżej nieprzepisowo w polu karnym powstrzymywał rywala i sędzia nie zawahał się wskazać na jedenasty metr boiska. Rzut karny wykorzystał strzelec pierwszego gola dla gospodarzy - Siara i było 2:1. Dobrze grający w zespole gości Stręciwilk próbował zdobyć wyrównującego gola, jednak dobrze grająca pod koniec spotkania defensywa z Łomży skutecznie zapobiegała utracie bramki. ŁKS ostatecznie pokonał beniaminka z Poniatowej i zdobył swoje pierwsze, jakże ważne wobec złej sytuacji w klubie z Łomży, 3 punkty w II lidze.

ŁKS Łomża - Stal Poniatowa 2:1 (0:1)