Sparing: Legia Warszawa vs Jagiellonia Białystok 0:2

piłka nożna / Warszawa 2008-08-02 13:54:40

W rozegranym na stadionie przy Łazienkowskiej spotkaniu kontrolnym przygotowującym do odkładanego startu Ekstraklasy, podopieczni Michała Probierza pokonali „wojskowych” 2:0. Bramki dla białostoczan strzelali Bartłomiej Niedziela i Michał Renusz.

W zespole gospodarzy nie wystąpił żaden z zawodników, którzy we czwartek grał w Pucharze UEFA. Pomimo nie pełnego składu warszawski szkoleniowiec desygnował do gry mocny zespół, w którym nie zabrakło tak znanych nazwisk jak Grzelak, Vuković, czy Wawrzyniak.

Od pierwszych minut widać było, że zmiany jakie zaszły przed sezonem w białostockiej drużynie będą bardzo korzystne, Jagiellonia grała bez respektu przed mocnym przeciwnikiem. Trener Probierz od pierwszych minut dał szansę testowanemu Milenovićiowi. Napastnik z Serbii w 23 minucie gry zanotował asystę. Po dośrodkowaniu Lewczuka, Milenović zgrał głową do Niedzieli, który dopełnił formalności. Po trzech kolejnym minutach padła druga bramka dla „żółto-czerwonych”. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Retusz, który po podaniu od Jareckiego wykorzystał błąd w ustawieniu defensywy Legii i technicznym strzałem nie dał szans Wojciechowi Skabie. W ostatniej części pierwszej połowy do głosu coraz wyraźniej dochodzili gospodarze, jednak ich ataki nie przyniosły zmiany wyniku.

W przerwie nad stadionem przeszła burza, a mokre boisko spowodowało spadek tempa gry. Na drugą połowę w drużynie Jagiellonii wybiegła zupełnie zmieniona jedenastka. Przewagę szybko wypracowali sobie „Wojskowi” jednak ataki najczęściej kończyły się na wywalczeniu rzutu rożnego. Ogólnie poziom gry był słabszy niż w pierwszej części, a do ostatniego gwizdka arbitra Siedleckiego bramki nie padły. Białostoczanie wygrali spotkanie, choć był to tylko mecz towarzyski, cieszyć może postawa piłkarzy Jagiellonii, dobra gra w defensywie i poprawa skuteczności w ataku.

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:2)