Sparing: Jagiellonia Białystok (ME) - Pogoń Łapy 4:3

piłka nożna / Dobrzyniewo 2008-08-02 17:47:20

Zespół Młodej Ekstraklasy Jagiellonii Białystok w swoim ostatnim przedsezonowym sparingu pokonał w Dobrzyniewie III-ligową Pogoń Łapy 4:3. Bohaterem spotkania był niewątpliwe zdobywca trzech bramek - Michał Fidziukiewicz.

Rozgrywane w dość dużym upale spotkanie na boisku w Dobrzyniewie lepiej rozpoczęli trzecioligowcy z Łap, którzy w 30 minucie objęli prowadzenie i utrzymali je do końca pierwszej połowy.

Druga połowa należała zdecydowanie do młodego zespołu Jagielonii. Dziesięć minut po zmianie stron festiwal strzelecki rozpoczął Fidziukiewicz, który pierwszą bramkę zdobył strzałem głową. Trzy minuty później na prowadzenie wyszli żółto-czerwoni. Rozgrywający pierwszy mecz po kontuzji Adrian Gudewicz wyłożył piłkę przed pole karne do Mariusza Marczaka, po którego pięknym uderzeniu piłka wylądowała w okienku bramki Pogoni. Kolejne dwie bramki były autorstwa Fidziukiewicza. W końcówce spotkania rywale wykorzystali nonszalancję zespołu ze stolicy Podlasia i zdołali zmniejszyć rozmiary porażki, zdobywając dwie bramki. Jednak na doprowadzenie do remisu zabrakło czasu i sił. Na wyróżnienie zasługuje też Lorenc, który przy wszystkich golach zdobytych przez Fidziukiewicza jako ostatni zagrywał mu piłkę.

Trener Jagiellonii przyglądał się po raz kolejny dwójce obrońców Ceramiki Opoczno – Mateuszowi Matysiakowi i Pawłowi Mogielskiemu oraz napastnikowi Pogoni Świebodzin Bartkowi Rykowskiemu. Najbliższy tydzień zespół z Białegostoku poświęci na przygotowania do pierwszego ligowego spotkania z Arką Gdynia, które zostanie rozegrane w poniedziałek 11 sierpnia o godz. 17.00, prawdopodobnie na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej.

Jagiellonia (ME): Gikiewicz – Matysiak (46.Hryszko), Nawotczyński (46.Leśniewski), Mogielski, Sulkowski (46.Lorenc) – Świderski (46.Muczyński), Dołubizna (46.Marczak), Grzybowski (46.Murawski), Jakimczuk (46.Gudewicz) – Kajosevic (46.Fidziukeiwicz), Rykowski (70.Łosiewicz)

Pogoń: Ciulkin, Makowski, Gąsowski, Ł. Kul, Karłuk, Lewicki, Gumieniak, Miłosiewicz, Głowicki, Kochanowski, Ł. Czarnowski. Na zmianę wszedł P. Kul.