Drugoligowe derby Podlasia dla Wigier

piłka nożna / Suwałki 2008-08-02 18:59:54

W drugiej kolejce wschodniej II ligi na boisku w Suwałkach spotkały się drużyny miejscowych Wigier oraz Freskovity Wysokie Mazowieckie. Po wyrównanych 90 minutach gry gospoadarze skrominie wygrali 1:0, a bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 53 minucie Andrzej Niewulis.

W pierwszym w historii klubu z Suwałk meczu na drugoligowym froncie cieszyło się sporym zainteresowaniem kibiców. W poprzednim sezonie rywale z Freskovity w ostatniej kolejce stracili szansę na awans, a Wigry to przecież beniaminek, toteż zwycięstwo "biało-niebieskich" można uznać ma małą niespodziankę.

Od pierwszego gwizdka arbitra na boisku toczyła się wyrównana walka. Pierwsi groźnie zaatakowali goście, jednak szczęścia zabrakło Trzaskalskiemu, który nie trafił w piłkę stojąc w polu bramkowym gospodarzy. Później swoje szanse mieli piłkarze Wigier, lecz zarówno Daniel Ołowniuk jak i Maciej Makuszewski nie potrafili celnie strzelić w bramkę strzeżoną przez Holewińskiego. Po pierwszej połowie kibice na stadionie w Suwałkach bramek nie obejrzeli.

W drugiej odsłonie meczu mocniej przycisnęli gospodarze i w 53 minucie ich ataki przyniosły efekt. Po dośrodkowaniu w pole karne Freskovity najwyżej wyskoczył Andrzej Niewiulis, który strzałem głową zdobył jak się później okazało jedyną bramkę spotkania. Goście mogli niemal natychmiast wyrównać, jednak Dzidosław Żuberek nie wykorzystał 100% okazji. Podopieczni trenera Zajączkowskiego dążąc do wyrównania odkryli się w obronie, co umożliwiło grę z kontry Wigier. Przed szansami na podwyższenie wyniku stawali Lauryn, Świerzbiński oraz Markuszewski, ale do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Wigry Suwałki - Freskovita Wysokie Mazowieckie 1:0